FırsatBULL Nasıl Çalışıyor?

FırsatBULL’un 2 temel çalışma prensibinden birincisi, tüketicilerin her birisinin eş zamanlı ulaşamayacakları indirim fırsatlarının derlenmiş, bütüncül bir gösterimini gerçekleştirmektir. Diğeri de bir alışveriş topluluğu oluşturarak, firmalar ve ürünlerle ilgili olumlu/olumsuz kişisel tecrübelerin hızlıca paylaşılmasını sağlamak, kişilerin ürün hakemliği yapabilecekleri bir platform sunmak ve alışveriş tabanlı sosyal bir network desteği ile keyifli tüketim tecrübesi elde edilmesine yardımcı olmaktır.

FırsatBULL’da, indirim fırsatlarının gerçek kullanıcılar tarafından yayınlanması ve aynı zamanda gerçek tecrübeler ile oylanmasına imkân sunulmaktadır. Tüketicilerin katılımı ile oluşacak alışveriş topluluğu üzerinden, ürünler ile ilgili pratik bir ön bilgi, gerçek kullanıcılar ile karşılaştırma imkânı sunulması ve bağımsız bir ürün değerlendirmesi amaçlanmaktadır. Tüm bu etkileşimlerin sonunda kullanıcılar, sitede yer verilen fırsatları yakalamak istediklerinde asıl satıcıya yönlendirilir ve alışverişini orijinal platform üzerinden gerçekleştirirler.

Her bir ürün, siteye kayıtlı ve onaylanmış kullanıcılar tarafından yüklenmekte ve editör ekibinin kontrolünden geçtikten sonra paylaşılmaktadır. Kullanıcılar kendi profilleri ile dijital pazaryerleri, kurumsal web siteleri ve diğer e-ticaret platformlarında satışa sunulan ürünlerin bağlantılarını paylaşarak topluluğun bir parçası olurlar. Topluluğun faydasına ve beğenisine sunulan fırsat, kullanıcı profili ile birlikte yayınlanır. Bu yöntemle, topluluk içinde yer alan kişiler, ilgi alanlarına bağlı olarak düzenleyecekleri moderatör, editor, kullanıcı ve fırsat takip listeleri üzerinden kendilerine ait alışveriş tabanlı sosyal network’lerini oluşturabilirler.

Topluluk üyeleri, paylaşılan ürünü bireysel tecrübeleri ile değerlendirir. Fiyat, ürün kalitesi, kullanım özellikleri, ergonomi, fiyat-performans karşılaştırması ve benzeri detaylar, kullanıcıların tecrübeleri ile basit, etkili ve hızlı bir geri dönüşle diğer kullanıcılara sunulur. Yine bu noktada, site kurallarına aykırı ya da tüketiciyi yanıltmaya yönelik girişimler editörler tarafından engellenir.

FırsatBULL’un önemli özelliklerinden bir diğeri ise kullanıcılara sunduğu rozet ve unvan sistemidir. Sayfa içerisinde gerçekleştirilen her bir etkileşim istatistiksel olarak değerlendirilir. Her etkileşimin tetiklediği bir rozet grubu, her rozet grubunun tamamlanmasının ardından da ulaşılabilecek bir unvan belirlenmiştir. Rozet ve unvanlar, kullanıcıların site içerisindeki etkinlik, güvenilirlik ve statülerinin belirlenmesinin yanında, etkin profillere FırsatBULL ekibinde yer alabilme şansını sunmaktadır.

FırsatBULL, hızlı ürün akışı ve yoğun tüketici trafiği ile, kullanıcılar nezdinde olduğu kadar firmalar açısından da göz ardı edilemeyecek bir platform sunmaktadır. Akış içerisinde, kampanyalar ve indirimli ürünler ile birlikte gösterim sağlamak isteyen firmalar öne çıkarılan içerikler kapsamında, yapılacak anlaşmalar çerçevesinde platformda yerlerini alabilirler.