fbpx

10 Adımda Facebook’tan Para Kazanmak

Facebook, sosyal ağlardaki önemini koruyarak internet kullanıcıları tarafından en çok ziyaret edilen web sitelerinden biri olmaya devam etmektedir. Facebook kullanımı özellikle Türkiye’de ilk sıralarda yer almaktadır. Facebook pek çok gazete, televizyon veya radyodan daha fazla kişiye ulaşma imkanı sağladığından, markalar tarafından reklam vermek için kullanılan doğru kanallardan birdir. Doğrudan reklam anlaşması yapılabileceği gibi, bazen de sosyal ağ içerisindeki sayfaların yöneticileri ile anlaşıp ürün veya hizmetlerini tanıtımını yaparak da Facebook’tan para kazanma yöntemlerini denemek mümkündür.

Sizin de bir Facebook sayfanız varsa buradan ürün ve hizmetlerin tanıtımını yaparak, ya da şirketlere pazarlayarak Facebook’tan para kazanabilirsiniz. Kullanıcılar için iyi bir sayfa oluşturup, on binden fazla beğeni alabilirseniz siz de sayfanıza reklam alacak hale gelmişsiniz demektir. Bu aşamadan sonra iletişim becerinizi geliştirerek daha fazla para kazanabilirsiniz.

FırsatBull hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için https://firsatbull.com/firsatbull-hakkinda/ sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Video paylaşımının çok fazla olduğu Facebook, yeni reklam modelleriyle içeriğini zenginleştirerek, reklam gelirlerinin %55’ini içerik üreticileriyle paylaşmaya başlamıştır. 1 milyardan fazla aktif kullanıcısıyla ve bu kullanıcıları hedefleyen ve doğru verilen reklamlarla Facebook’tan para kazanmak çok da zor değildir. Çok fazla izleyici kitlesine sahip olan bu platformda tek yapmanız gereken Facebook’tan nasıl akıllı bir şekilde para kazanabileceğinizin yollarını bulmak. Bir web siteniz olsun veya olmasın, Facebook’tan para kazanmanın birçok yolu vardır.

10 Adımda Facebook'tan Para Kazanmak, fırsatbull, facebooktan para kazanma

1. Web Sitenizi Mobil Cihazlar İçin Optimize Edin

Facebook kullanıcılarının yarısından fazlası mobil cihaz üzerinden trafik sağlar. Bu nedenle Facebook’un mobil cihazlar için optimize edilmiş olması gerekir. Böylece mobil giriş yapan kitleden de yararlanılabilir.

2. Dijital İçeriği Doğrudan Satın

Facebook’ta sosyal medya gönderilerini yönetmek, Facebook şirket sayfalarını kontrol etmek, moda içeriği oluşturmak gibi fazla uzmanlık gerektirmeyen birçok dijital pazarlama görevi yapabilirsiniz. Birçok dağıtım platformu vardır ve Facebook bu platformlara çok kolay bir şekilde entegre olabilir. Dağıtılacak çok fazla içeriğiniz varsa, Facebook ürünlerinizi satmak için harika bir platform olabilir.

Dijital pazarlama ile para kazanma adımları;

• Sosyal medya sayfaları, SEO vb. işletme konusunda eğitim,
• İlgili iş gruplarına katılım isteği göndermek,
• Hizmetlerini satmak için ilgi çekici bir yazı oluşturmak,
• Yorumları kontrol etmek ve yazı geliştirmek.

SEO, WEB Tasarım, Grafik Tasarım, Sosyal medya ve içerik yönetimi alanlarında profesyonel hizmet için https://seotomy.com/ sitesini ziyaret edebilirsiniz.

3. Satış Ortaklığı Sitelerine Trafik Gönderin

Burada üyelik ağının bir parçası olmanız gerekir. Ortaklık ağının bir parçası olduğunuzda, katkınızla ilişkilendirilecek bir bağlantı göndermeniz yeterlidir. Birçok markanın üyelik ağını yönetmek ve kullanabileceğiniz satışları veya trafiği izlemek için kullanılabilecek bir üyelik ağı vardır.

Facebook’ta satış ortaklığı ile para kazanma adımları;

• Bağlı kuruluş pazarlama temellerini anlamak,
• Performansı yüksek olan bağlı kuruluş ürünleri üzerine araştırma yapmak,
• Ürünleri tanıtmak için Facebook gruplarına katılmak,

4. Bir Web Sitesi Üzerinden Ürün Satmak

Ürünlerinizi satmak için iki seçeneğiniz var. Öncelikle bir e-ticaret sistemi kullanabilirsiniz. İkincisi, SEO için daha fazla özelleştirme yapabilirsiniz. Uzun vadede olacak bu iş biraz sabır gerektirecektir. Ürünleri tanıtarak hedef kitlenizi bu tür ürün sayfalarına bağlayın.

Facebook’ ta ürün satma adımları;

• Kazanan ve niş bir ürün bulmak,
• Rakiplerin reklamlarını takip etmek,
• Kendi reklamını başlatmak.

Eğitim ve sertifika alanındaki fırsatları incelemek için lütfen https://firsatbull.com/egitim-hizmetleri bağlantısını ziyaret ediniz.

5. Özel Facebook Teklifleriyle Ürünleri Tanıtın

Burada, kullanıcıları ve takipçileri tıklama ve dönüşüm yapmaya teşvik edebilirsiniz. Tek yapmanız gereken teklifi çalıştırmak. Bir teklif göndermenin organik yolu, web sitenizde sınırlı bir süre için bir teklif oluşturmak ve ardından bunu Facebook’ta tanıtmaktır. Diğer bir yol, teklifleri çalıştırmak için Facebook’taki reklam sistemini kullanmaktır.

6. Ürünleri Üçüncü Taraf Hizmetler Aracılığıyla Satmak

Ürünleri üretim süreci, stok, nakliye gibi tedarik işlemleri yapmadan satabilirsiniz. Dropshipping de denilen bu sistemle stok tutmadan tedarikçiyle müşteri arasında aracılık yaparak ürün satabilirsiniz. Eğer ürün tasarımcısıysanız bu tedarik süreçlerine takılmadan ürününüzü vakit kaybetmeden satmaya başlayabilirsiniz.

10 adimda facebooktan para kazanmak 2

7. Facebook Marketplace’ ten Para Kazanın

Facebook Marketplace ile ikinci el ürünlerin alıp satıldığı yeni özelliği sayesinde Facebook’tan para kazanabilirsiniz. İstediğiniz herhangi bir ürünün fotoğrafını çektikten sonra, ürün açıklamasını yazıp, satışa sunabilirsiniz. Bu özelliği alıcıdan almak istiyorsanız ürünleri kategoriye göre filtreleyebilirsiniz. Yeni özellik aynı zamanda konum verilerini de kullandığından, en yakın tedarikçi ile iletişime geçmenize olanak tanır.

Facebook pazarında para kazanma adımları;

• Facebook.com
• Pazar tıklayın
• Bir şey satmak seçeneğini tıklayın
• Satılık öğe tıklayın
• Başlık, Fiyatlandırma, Konum ve Kategori Girin

Farklı para kazanma yolları hakkında her an yeni araştırmalar yapan FırsatBull blog sayfasını https://www.firsatbull.com/firsat-indirim-kampanya-kupon-blog-sayfasi/ takip ederek güncel fırsatlar konusunda haberdar olabilirsiniz.

8. Becoming Influencer ile Facebook’tan Para Kazanın

Facebook’ta birkaç yıl önceye kadar, bir İnfluencer olarak para kazanmak kolaydı. Şimdilerde ise, organik erişimin azalmasıyla, daha çok işle birlikte, daha fazla etkileyici olmak için takipçilerinize katılım sağlama konusunda tutarlı olmanız gerekir.

İnfluencer olarak para kazanmanın yolları;

• Bir niş tanımlayın, reklamlar yayınlayın,
• Kitleniz için ilgili ve yararlı içerik gönderip, reklamlar yayınlayın,
• Düzenli katılımla bir grup oluşturun,
• Ücretli promosyonlarla takipçilerinizi etkilemeyi deneyin.

İndirim kuponu ve indirim kodu fırsatları için lütfen https://www.firsatbull.com/firsatlar-indirimler-kampanyalar-kuponlar/ sayfasını ziyaret ediniz.

9. Kurs Satarak Facebook’tan Para Kazanmak

Herhangi bir yeteneğiniz varsa, ya da herhangi bir şeyi başkalarından iyi yaptığınızı düşünüyorsanız çevrimiçi bir kurs yapabilir ve Facebook’tan para kazanabilirsiniz. Facebook’un avantajı, potansiyel kitlenizi hedeflemek için kullanabileceğiniz ayrıntılı hedeflemede yatar. Herhangi bir e-öğrenme biçiminde olduğu gibi, kursu oluşturmak için yaptığınız bir yatırım neredeyse %90’lık bir kar marjıyla dönüş sağlayabilir. Ahşap boyama, yabancı dil öğrenimi veya hemen hemen her konuda kurs oluşturabilirsiniz.

10. Adsense Aracılığıyla Facebook’tan Para Kazanmak

AdSense, internet sitesi yayıncılarının, site içeriğiyle ilgili reklamları sitelerinde göstererek para kazanmalarına olanak verir. AdSense’in belirli onay kriterleri vardır, ancak onaylandıktan sonra siteye ücretli ziyaret çekerek kazanç elde edebilirsiniz. Temel olarak, Facebook’tan web sitenize trafik çekebilir ve kullanıcılar reklamları tıkladığında para kazanabilirsiniz. AdSense aracılığıyla Facebook’tan para kazanma adımları;

• AdSense onaylı bir web sitesi alın.
• Sitede ilginç içerikler yazmaya başlayın.
• Facebook’ta Ücretli Reklamlar aracılığıyla bu makaleleri tanıtın.
• Adsense ile Facebook kampanyalarını daha da optimize edin.

FırsatBull ekibi olarak sizlere en güncel iş fikirleri hakkında bilgi sağlamak için çalışıyoruz. Bu kapsamda satış ortaklığı konsepti ile çalışacak https://firsatbull.com/ sitesini kullanarak ta para kazanma yoluna gidebilirsiniz.

Görüşleriniz bizim için önemlidir.

Cevap Yaz

FırsatBull
Logo
Üyelik sistemi henüz aktive edilmemiştir. Üyelik için lütfen bizimle irtibata geçiniz.
Compare items
  • Total (0)
Compare
0