fbpx

Blog Yazmak İsteyenlere 25 Blog Önerisi

Ücretsiz yazılımlar ve internet sayesinde bugün bir blog sahibi olmak artık çok kolay. Blogunuzu dakikalar içerisinde kurup hayata geçirebilirsiniz. Fakat işin zor kısmı bundan sonra başlıyor. Aşağıdaki yönergelere dikkat ederek trafiği bol bir blog oluşturabilirsiniz.

İçerik Üretimi

Blogunuzu insanların takip etmesini istiyorsanız, elinizdeki en önemli araç içeriğiniz olacaktır. Hazırladığınız içerik hedef kitlenin ilgisini çekebilmelidir. Hedef kitleniz ile iletişim kurabilmek için, onları tanımalısınız. Yazdıklarınızı okumalarını istiyorsanız hedef kitlenizin kimler olduğunu ne sevip ne sevmediklerini, anlamaya çalışmak zorundasınız.

FırsatBull hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için https://firsatbull.com/firsatbull-hakkinda/ sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Ne kadar çok şeyden bahsetmeye çalışırsanız, içeriğiniz o kadar yüzeysel hale gelir. Tercihinizi içeriği daha dar bir alanda sınırlamak yazınızın bir adım daha öne çıkması sağlar. Örneğin; genel olarak teknolojiyi ele almak yerine, sadece cep telefonlar hakkında hatta; akıllı telefonlar veya sadece mobil işletim sistemleri üzerine yazı yazabilirsiniz.

Özgün Olmak

Yazmaya devam ettikçe özgün olmanın, sandığınız kadar kolay bir iş olmadığını fark edebilirsiniz. Kolay yoldan içerik elde etmek için, bir süre sonra başka blogların veya yayınların içeriğini kopyalamak basit gibi görünebilir. Ama bu bloğunuzun sonunu getirecek bir durumdur. Çünkü okurlar için yazıların orijinal kaynağına ulaşmak ve özgün içerikleri kaynağından takip etmek hiç de zor değil.

Samimi ve Eğlenceli Yazmak

Yazdığınız konu çok fazla teknik değilse, yazı dilinizi samimi bir hale getirebilirsiniz. Ayrıca espri yeteneğinize güveniyorsanız, fazla abartmadan yazınızı espirili bir dil ile yazıp, okuması daha eğlenceli bir hale getirebilirsiniz.

vlogger, Blog Yazmak İsteyenlere 25 Blog Önerisi, fırsatbull, blogger, blog yazmak, makale yazmak

Blog Konuları

1- Başlangıç Kılavuzu:

Başlangıç kılavuzu, nasıl yapılır makalelerine benzer. Bununla birlikte, adından da anlaşılacağı gibi, başlangıç kılavuzu daha çok, ele aldığınız konuyu hiç anlamayan okuyuculara odaklanmıştır. İnsanların öğrenmesine yardım etmeyi seviyorsanız, başlangıç kılavuzu harika bir blog fikridir.

2- Yemek Tarifleri:

Yemek yapmayı seviyorsanız, tarifler harika blog konularının ön saflarında yer alabilir. Kendi tariflerinizi yazmanızı tavsiye ederiz! Kendinizin ve okuyucularınızın pişirme ufkunu genişletin. Örneğin, başkalarının yemeklerini tartışabilir, mutfak aletlerini tanıtabilir, yemek yaparken yeni malzemeler deneyebilirsiniz.

3- Güncel Haber:

Yeni başlıyorsanız, ulusal haberlerle ilgili bir blog oluşturmak yerine şehrinizdeki veya yakınınızdaki bir haberi aktarmaya çalışabilirsiniz. Örneğin, semtinizdeki sokak hayvanları ile bir haber yapabilirsiniz.

4- Öneri ve İnceleme:

Yönergeler yazmak, tavsiye vermek, başkalarına yardım etmek için öneri yazıları da aynı zamanda içerik oluşturmak için başka bir seçenektir.

Ücretsiz fırsatlar ve ürünler hakkında bilgi almak isterseniz https://firsatbull.com/product_class/ucretsiz-firsat-bedava-urun/ sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

5- Seyahat Blogu:

Eğer hobiniz seyahat etmekse, deneyiminizi bir seyahat blogunda paylaşabilirsiniz. Bir seyahat blogu olarak birçok türde makale yazabilirsiniz. Yazabileceğiniz makaleler mutfak maceraları, otel önerileri ve bütçe oluşturma ipuçları gibi konuları içerebilir.

6- Fitness:

Her gün daha fazla insan sağlıklı bir yaşam tarzına yöneliyor. Bu nedenle bir fitness bloguna sahip olmak büyük bir potansiyele sahiptir. Uzmanlık alanınıza göre fitness ile ilgili birçok şeyden bahsedebilirsiniz. Eğitim koçluğu, beslenme tavsiyeleri ve ruh sağlığı tavsiyeleri ile ilgili bazı konulardan da bahsedebilirsiniz.

7- Kendini Koruma:

Kendinizi tehlikeli durumlarda nasıl koruyacağınızı bilmek çok önemlidir. Günümüzde insanlar bloglardan kendini savunma becerilerini öğrenebiliyor. Bu sayede popüler bir blog oluşturabilirsiniz. Makalenizde güvenlik tavsiyeleri, kendini savunma önlemlerinden bahsedebilirsiniz.

8- DIY (do it yourself)-Kendin Yap Projeleri:

Birçok insan çok fazla para harcamadan evlerini yenilemeyi sever. Bu yüzden binlerce kişi DIY bloglarını takip ediyor. Bununla birlikte, ev dekorasyonu dışındaki konularda kendin yap blogları açabilirsiniz. Kozmetikler, aksesuarlar ve günlük yaşam ipuçları, yazılarınızda kullanabileceğiniz blog konularından bazılarıdır.

9- Eksiksiz Oyun Çözümü:

Oyun endüstrisi çok büyük olduğundan bu konudaki bloglar gerçekten çok ilgi görebilir. Bir oyun blogu oluşturmak istiyorsanız, eksiksiz bir çözüm yazmak iyi bir seçimdir. Bu kılavuzlar özellikle zor oyunlar için kullanışlıdır. Özellikle popüler oyunlar söz konusu olduğunda kesin çözüm okuyucunun dikkatini çekebilir.

Blog Yazmak İsteyenlere 25 Blog Önerisi, fırsatbull, blogger, blog yazmak, makale yazmak

10- Bahçe İşleri Bahçıvanlık:

Popüler olan başka bir konu da bahçe işleridir. Özellikle şehirde yaşayanlar için uygundur. Bahçıvanlık blogu açarak bu durumdan yararlanabilirsiniz. Bahçıvanlık hakkında konuşabileceğiniz birçok konu var.

11- Fotoğrafçılık:

Dijital teknoloji, fotoğrafçılığı herkesin kullanımına sunar. Sonuç olarak, daha iyi fotoğrafçılık ve blogunuzdan daha iyi para kazanmak.

12- İlginç WEB Siteleri:

Bazı insanlar stresi azaltmak için interneti kullanırlar. Bu nedenle, genellikle alışılmadık ve ilginç web siteleri ararlar. Ancak bazen bu tür siteleri bulmak zordur. Garip gelse bile, ilginç siteleri paylaşan bloglar çok fazla trafik oluşturabilir.

13- Bir Enstrüman Çalmak:

Bir müzik aleti öğretmeni olarak çevrimiçi eğitim vermek, gelirinizi artırmanın harika bir yoludur. Bunu bir blog oluşturarak yapabilirsiniz. Potansiyel öğrencileri çekmek için müzik yeteneğinizi göstermeniz yeterlidir.

En güzel fırsatlar hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için mutlaka https://firsatbull.com/ ‘u takip etmenizi öneririz.

14- Dil Öğrenimi:

Yeni bir dil öğrenmek büyük bir girişimdir. Ancak bazı insanlar için bu zor bir deneyim olabilir. Ancak dil öğrenme blogları bu süreci kolaylaştırır.

15- Web Tasarımı:

Bugün, web siteleri oluşturmak için kullanılabilecek birçok web sitesi var. Bu nedenle web tasarımı en popüler blog konularından biri haline geldi. Web tasarımı ile ilgili bloglar genellikle geliştiriciler için bir öğrenme platformu görevi görür. Yazabileceğiniz makale türleri, web sitesi oluşturma incelemeleri, kodlama önerileri ile web sitesi tasarımı harika bir blog fikri olabilir.

16- İç Tasarım:

İç tasarım şirketiniz için bir blog oluşturmak, daha fazla müşteri çekmenize yardımcı olacaktır. Bunu yapmak için, yararlı makaleler aracılığıyla potansiyel müşterilerle etkileşim kurmanız gerekir. Örneğin, dekorasyon teknikleri, en iyi renk kombinasyonları ve mobilya incelemelerinden bahsedebilirsiniz. Daha da iyisi, kendi iç tasarım örneklerinizi gösterebilirsiniz.

17- Spor:

Spor konusunda tutkuluysanız, blog oluşturmak eğlenceli olabilir. Blogunuzu bir haber platformu olarak da kullanabilirsiniz. Örneğin; amatör futbol maçları veya yerel maratonlar hakkında haberler yazabilir, öte yandan blogda spor malzemeleri ve stadyumları da görüntüleyip paylaşabilirsiniz.

18- Hayvanlar:

İnternet kullanıcıları için hayvanlar hakkında blog yazmak eğlenceli ve eğiticidir. Örnek olarak bir evcil hayvan blogunu ele alalım. Evcil hayvanların günlük yaşamına ek olarak, evcil hayvanlara nasıl daha iyi bakılacağına dair öneriler paylaşabilirsiniz. Hayvanlara yönelik şiddet konusunda farkındalık yaratmaya çalışabilirsiniz.

19- Kişisel Gelişim:

Hiçbir blog size hayatı öğretemez, ancak birçok insan da hayatından memnun değildir ve bu yüzden insanlar kişisel gelişimle ilgili bloglardan bilgi almak için bu sayfaları sıkça ziyaret ederler. Fikirleri organize etmek, iyi bir yaşam, sağlık için lezzetli tatlar bulmaya kadar, bu tür bloglarda yazılacak birçok konu var.

Makale Yazarak Para Kazanmak, içerik kraldır , fırsatbull, yazı yazarak para kazanma , blog yazarlığı

20- Serbest Çalışanlar:

Bir şirkette çalışmak herkes için uygun olmayabilir. Her geçen gün daha fazla insan girişimci ve serbest çalışan olmayı düşünmekte. Ancak, başlamak birçok insanın düşündüğü kadar kolay olmayabilir. Ücretsiz bloglar, bu yaşam tarzına ilgi duyan insanlar için çok faydalıdır. Bu blogların çoğu, nasıl bağlantı kurulacağına veya serbest çalışan olacağına dair konuları ele alır.

21- Topluluk Önünde Konuşun:

Topluluk önünde konuşma korkutucu olabilir. Neyse ki, insanların daha iyi konuşmacı olmasına yardımcı olabilecek bloglar var. Bunların arasında en popüler platform TED konuşmalarıdır. TED Sohbetleri, bu videoların merkezidir. Blog birçok konuyu kapsar ve topluluk önünde konuşma becerilerinizi geliştirmek için birçok seminerler de bulabilirsiniz.

İndirim kuponu veya indirim kodu gibi alışveriş fırsatlarını takip etmeyi seviyorsanız ve bunu kazanca çevirmeyi düşünürseniz sizi https://firsatbull.com/ ‘a davet ediyoruz!

22- Güvenli Yaşam:

Hayata harcanan para her geçen gün daha da artmakta. Dolayısıyla bu konulardaki bilgilendirme bloglarının sayısı da hızla artış göstermekte. Başkalarına tutumlu olmaları için ilham vermek istiyorsanız, bu blog konusunu seçmek iyi bir fikir olabilir. Basit yaşamla ilgili tarifler, geri dönüşüm ve diğer her şeyi yazabilirsiniz.

23- Hikaye Paylaşımı:

Bu konu aynı zamanda en popüler blog konularından biridir ve yazma becerilerinizi geliştirmenize yardımcı olabilir. Başkalarının blogunuza gönderi göndermesine de izin verebilirsiniz. Böylelikle başkalarından da öğrenebilirsiniz.

24- Moda Blogu:

Her sezon değişen modayla ilgili bir blog yazmak, insanları haberdar etmek, onlara iyi tavsiyeler vermek hem eğlenceli hem de size para kazandıran bir eylem olabilir.

25- Kariyer Seçimi Blogu:

Gençlerin iyi bir meslek edinebilmesi için, doğru istatistiksel bilgiler ile meslek rehberi ve kılavuzlar oluşturarak bir blog oluşturabilirsiniz.

Sonuç; yukarıda paylaştığımız konulara ek olarak birçok blog konusu hakkında yazabilirsiniz. Hala karar veremediyseniz hangi konulara yeteneğiniz olduğunu düşünün. İçeriğinize güveniyorsanız, insanlar mutlaka blogunuzla ilgilenecektir.

Makale ve yaz yazarak para kazanma gibi benzer para kazanma yolları hakkında daha fazla faydalı bilgi için https://firsatbull.com/ ‘u takip edebilirsiniz!

Görüşleriniz bizim için önemlidir.

Cevap Yaz

FırsatBull
Logo
Üyelik sistemi henüz aktive edilmemiştir. Üyelik için lütfen bizimle irtibata geçiniz.
Compare items
  • Total (0)
Compare
0