fbpx

En Başarılı Pazarlama İnovasyonu Örnekleri

Pek çok marka ve kurum, giderek daha rekabetçi bir ortamda konumlarını pekiştirmek ve sektöre öncülük etmek istiyorlar. Ve bunun için pazarlama inovasyonu kapsamında yenilik ve farklılaşma vaat eden stratejiler uygulamaktadırlar. Pazarlamanın temel amacı; ürün ve hizmetleri müşterilere tanıtmak, onları satın almaya teşvik etmek ve satın alma sonuçlarını tatmin etmektir.

Geleneksel pazarlama yöntemleri, markaların ve ürünlerin ağızdan ağıza iletişimini ve çeşitli promosyon bilgileri, broşürler, reklam panoları ve ürün kabinleri gibi uygulamaları içerir. Bu uygulamalar bir ölçüde etkili olsalar da dijital çağın erişilebilirlik ilkelerini tam olarak karşılayamayabilir.

Pazarlama alanındaki inovasyonla, bilgi ve deneyim birikimi, pazarlamacılara birçok şeyi değiştirme ve yeniden oluşturma fırsatları sağlar. Pazarlama inovasyonu kavramları, ürün ve hizmetleri pazarlamak ve müşteri davranışını olumlu yönde etkilemek için kullanılır.

Affiliate marketing veya satış ortaklığı alanında para kazanmayı düşünüyorsanız sizleri https://firsatbull.com/ ‘a davet ediyoruz.

Genellikle küçük firmalar ve bilinmeyen markalar yeni şeyler oluşturmada rakiplerinin gerisinde kalır. Bunun nedeni, küçük ölçekli firmaların ve markaların yenilik getiren uygulamaların ihtiyaçlarını karşılayacak yeterli altyapıya sahip olmamasına ve tanıtım fikirlerinin kendilerine fayda sağlamayacağına inanmalarıdır. Aslında, pazarlama alanındaki geleneksel pazarlama ve dijital pazarlama, küçük şirketler ve markalar için daha fazla hizmet sağlar.

Pazarlama inovasyonu aşaması işi doğru bir şekilde yöneten ve potansiyel müşterilere ulaşmak için, fikir ve stratejilerle desteklenen süreçlerin sonucu olan birçok uygulamalar sunar.

En Başarılı Pazarlama İnovasyonu Örnekleri , pazarlama çeşitleri, fırsatbull, dijital pazarlama, manuel pazarlama

Pazarlama İnovasyonu Nedir?

Geleneksel pazarlama sizi erişilebilirlik açısından belirli bir noktaya götürür. Ancak son yıllarda ortaya çıkan internet reklamcılığı ve dijital pazarlamanın sosyal medyadan etkilenerek ortaya çıkışı, pazarlama yöntemlerini önemli ölçüde değiştirdi. Sosyal medya uzmanlığı, pazarlama alanında önemli bir yer işgal etti. Pazarlama inovasyonu kavramı, pazarlama faaliyetleri için farklı temsiller ve değerler yaratmayı da içerir.

İnovasyon oluşturmak ve sunmak, tamamen yeni ürünler veya fikirler geliştirmeyi içermez. Oluşturulmamış veya piyasaya sürülmemiş yeni ürünler oluşturmak, pazarlama yeniliği kavramını gerçekleştirmek için yeterli değildir. Önemli olan pazara sunulacak ürün veya pazarlama yönteminin bizlere farklı bir sunum şekli vermesidir. Burada ürünler farklı olmasa da bize sunulan pazarlama anlayışı farklıdır ve ilginç değişimler tüketiciler için değerlidir.

İndirim kuponu veya indirim kodu gibi alışveriş fırsatlarını takip etmeyi seviyorsanız ve bunu kazanca çevirmeyi düşünürseniz sizi https://firsatbull.com/ ‘a davet ediyoruz!

Pazarlama alanında ki tanıtım ve satış faaliyetlerinin farklılaştırılması önemli bir role sahiptir. Pazarlama inovasyonunun amacında; her şey aynı olsa da pek çok marka olmasına rağmen neden bu markayı seçmemiz gerektiğinin cevabı yatmaktadır. Bunu fark eden markalar, ürün ve pazarlama anlayışında yeni bakış açıları kazanır. Sosyal medya, web sitesi içerik pazarlaması, çevrimiçi satışlar ve mobil uygulamalar, markaların kullandığı yeniliklerin sergilendiği alanlardır. Pazarlama inovasyonu; ürün tasarımını değiştirmeden ürün işlevlerini ve özelliklerini değiştirmenin yoludur.

Başarılı Pazarlama İnovasyonu İçin Örnekler

• Yemek sepeti: Online yemek sipariş sitesi, Türk girişimciliğinin önde gelen temsilcilerinden biridir. Gıda sepeti ne denenmemiş işi devraldı ne de yeni ürünler sattı. Sadece, Türkiye’de online satış modelini benimseyerek pazarlama yöntemleri geliştirmiştir. Yemek Sepetini; girişimcilik alanında cesur ve pazar odaklı uygulama ve stratejileri ile kullanıcı dostu olduğunu söyleyebiliriz.

• Netflix: İnternet destekli web sitesi ile hedef kitleye dizi ve film izleme imkânı sağlar. Netflix, kişisel arayüz tasarımı ile birçok ülkede aktif olarak kullanılmış ve yayınlanan dizi ve filmlerin telif haklarını alarak kendi dizi ve filmlerini üretmiştir. Bugün Netflix, birçok yönetmenin pazarlama sunumlarıyla ilk dizilerini ve filmlerini gösterme fırsatlarına olanak sağlamıştır. Sosyal medyadaki etkileşimi göz ardı etmeden hedef kitleye pazarlama yapmak için eğlenceli bir yol kullanır.

• L’oreal: Kozmetik alanında tanınmış markalardan biri olan L’oreal’in “Makeup Genius” uygulaması ile, makyaj ürünlerini yüzlerinde test etmek isteyenler web sitesi üzerinden uygulamayı indiriyor. Bu uygulama ile insanlar kullanılan ürünleri ve makyaj kombinasyonlarını deneyebilirler. Marka bu hamlesiyle uzun süre hedef kitlesine olan bağlılığını sürdürmüş, satış ve pazarlamada memnuniyet verici başarılar elde ederek başarı oranını büyük ölçüde artırmıştır.

FırsatBull’un sunduğu kozmetik alanındaki kampanyaları keşfetmek için lütfen https://www.firsatbull.com/kozmetik-kisisel-bakim/ sayfasını ziyaret ediniz.

• Apple: Apple en güçlü ve tanınmış markalardan biri ve pek çok alanda pazar yarışlarına katılmaktan çekinmedi. Cep telefonlarından bilgisayarlara, online film dizisi platformlarının hazırlanmasına kadar pek çok alanda tatmin edici faaliyetler geliştirdi. Apple bir marka devi haline geldi ve biz de onun başarılı pazar araştırmalarını, kullanıcıları için özel olarak geliştirdiği ürünleri ve pazarlama yöntemlerini bir inovasyon modeli olarak kullanmaya devam ediyoruz.

En Başarılı Pazarlama İnovasyonu Örnekleri , pazarlama çeşitleri, fırsatbull, dijital pazarlama, manuel pazarlama

Başarılı Bir Pazarlama Stratejisi Nasıl Oluşturulur?

Başarılı olabilmek için mevcut durumu gözden geçirmek ve ciddi araştırmalar yapmak için işin analiz kısmına dikkat edilmelidir. Hedefleri olan ve müşterilerini anlayan şirketler ve markalar, pazarlama inovasyonu ile bir adım öne geçer. İnovasyonda tasarım, ürün geliştirme için satış ve mühendislik becerileri en önemli adımdır. Tasarım veya pazarlama yöntemlerindeki herhangi bir farklılık inovasyon yaratacaktır.

İnovasyon yaratmak, farklı kavramlar ve fikirler gerektirir. Bu amaçla hedef kitlenin yenilikçi beklenti ve istekleri dikkate alınmalıdır. Tasarım ve yenilik sürecinde departmanlar, konseptin geliştirilmesine katkıda bulunmak için birlikte çalışmalıdır.

Pazarlama İnovasyonu Ne Anlama Geliyor?

Tüketicilere yaptıklarını farklı şekillerde göstermek için bir ürün veya hizmetin pazarlama stratejisini değiştirmek gerekir. Marka inovasyon için, mutlaka denenmemiş şeyleri denemeyi değil, daha önce hiç yapmadığı bir pazarlama stratejisi oluşturmayı denemelidir. Pazarlama alanındaki yenilikler sayesinde tüketiciler, markanın daha önce hiç görmediği farklılıklara ilgi gösterebilir.

Pazarlama Alanında Nasıl Yenilik Yapılır?

Öncelikle pazar araştırması ve analizi yapılmalıdır. Fikirlerin üretilmesine, geliştirilmesine ve ayrıca pazarlama hedef kitleleri üzerine araştırmalara yatırım yapılmalıdır. Birçok alanda hedef kitleye yönelik araştırma ve yeni fikirler, çeşitli kanallar aracılığıyla tüketicilere sunularak pazar payı arttırılır.

Pazarlama inovasyonu gibi yenilikçi fikirlerden haberdar olmak için https://www.firsatbull.com/ ‘u takip ediniz.

Görüşleriniz bizim için önemlidir.

Cevap Yaz

FırsatBull
Logo
Üyelik sistemi henüz aktive edilmemiştir. Üyelik için lütfen bizimle irtibata geçiniz.
Compare items
  • Total (0)
Compare
0