fbpx

İş Fikirleri Önerilerimize Bakmadan Karar Vermeyin

Hedeflerinize ulaşmak için, mevcut işinizi değiştirip, kendi işinizin patronu olabilirsiniz. Tabi ki bu iş fikirleri için belli bir sermayeniz olmalı. Kuracağınız iş, sermayenizin miktarına bağlı olacaktır. Sermayeye göre belirlenebilecek çalışma önerilerini bu makale bulabileceksiniz.

İşe sıfırdan başlayan, iyi bir girişimci de şu özelliklerin olması gerekir;

Planlı hareket etmeyi öğrenin. İşyerinin yerinin lokasyonu, malzemeler, tedarikçiler, kaç çalışanın hizmet vereceği, çalışan eğitimi gibi tüm konuları yazılı ve taslak olarak ele alıp, ardından işe başlayın.

Finansmanınıza göre bir iş seçin. Paranızın bir miktarını, her ihtimale karşı biraz stokta bulundurmaya özen gösterin. Sonuçta, bir iş kurmak risklidir. Tüm olasılıkları göz önünde bulundurmak gerekir.

Sabırlı olun. Her şey her zaman istediğiniz gibi gitmeyebilir. Olumsuz durumları da düşünmek gerekir.

Sorun çözmeye odaklı olun. Tüm işten siz sorumlu olacaksınız. Personelin ve işyeri sorunlarının en aza indirgenmesi için çözüm odaklı çalışmaya özen gösterin.

Haberlere ve gelişmelere açık olun. Sektördeki diğer işletmeleri araştırın ve güncel gelişmeleri takip edin.

Finansal okur-yazar olmaya önem verin. Eğer bu konuda yeterince bilgi sahibi değilseniz, görevlendireceğiniz muhasebeciden gerekli tüm bilgileri alın.

Çalışanları motive etmeye çalışın. Sonuçta, çalışanlar kendilerini rahat ve güvende hissederlerse çalışmaya daha meyilli olacaklardır.

Özgüvenli olun. İşinizi ve kendinizi rahatlıkla ifade edin.

Zaman yönetimine dikkat edin. Günde verimsiz 50 saat çalışmak yerine 25 saati verimli kullanmak daha iyidir.

İletişimi güçlendirin. Ürününüzü tam olarak tanımak ve tanıtmak, satışlarınızı arttıran önemli iletişim argümanıdır.

Kazançlı İş Fikirleri

1- E-Ticaret Yapmak

E-ticaret işini yapmak istiyorsanız, yapmanız gereken ilk şey çevrimiçi satış konusunda deneyim ve bilgi sahibi olmaktır. Ayrıca en iyi e-ticaret ürünü olan satılacak ürünün pazar gücünü analiz etmelisiniz. Cazip ürünleri bularak satacağınızı hedef kitleyi belirleyin. E-ticarete başlamak için önce bir web sitesi satın almalı veya kendiniz (yapabiliyorsanız) bir tane oluşturun. Daha sonra ürün tedariği konusunda doğru fiyatı sunan bir firma ile anlaşın. En son aşamada ürünün fotoğraflarını çekip, bir satış sitesi oluşturun.

İş fikirleri arasında kuşkusuz her zaman ihtiyaç olabilecek web sitesi kurulumu için gerekli olabilecek fırsatlara https://firsatbull.com/alan-adi-hosting sayfasından ulaşabilirsiniz.

2- Doğum ve Bebek Fotoğrafçılığı Yapmak

Sosyal medyanın etkisiyle artık daha fazla insan doğum ve bebek fotoğrafçılarına yönelmekte. Dolayısıyla ebeveynler profesyonel fotoğrafçıların elleriyle en özel anları ölümsüzleştirebilir. Eğer fotoğraf çekmeye ilginiz varsa kendiniz bu konuda geliştirerek bir iş imkanı elde edebilirsiniz.

bebek fotoğrafçısı, İş Fikirleri , yeni iş fikirleri, güncel iş fikirleri, girişimci iş fikirleri, fırsatbull

3- VİOP’ta İşlem Yapmak

VİOP ticareti (vadeli işlem ve opsiyon piyasası), kesinlikle değerlendirmeniz gereken bir yöntemdir. VİOP, hisse senetleri, para birimleri, altın, endeksler ve emtialar gibi farklı araçları kullanarak güvenilir yatırım işlemlerine yönelebilirsiniz. VİOP hakkında detaylı bilgi sahibi olmak yatırımcıların olumlu sonuçlar alabilmesinin temel kuralıdır. VİOP ile para kazanmak istiyorsanız, piyasa hakkında daha fazla bilgi edinebilir ve bir aracı kurumun ücretsiz deneme hesabını kullanmaya başlayabilirsiniz.

4- Solucan Gübresi Üretim Tesisi Kurmak

Solucan gübresi üretimi ülkemizde hızla büyüyen bir sektör olarak gösterilmektedir. Çünkü solucan kompostu üretimi, girişimcileri sadece faydalarından dolayı değil, aynı zamanda çiftçiler tarafından giderek daha fazla tercih edildiği için mutlu eder. Ayrıca bu iş çok fazla sermaye gerektirmez. Gerekli ana öğeler, bir kereye mahsus 150.000 kırmızı Kaliforniya solucanının satın alınması, 40 metrekarelik kapalı bir alan ve 7 metrekarelik bir reaktördür. Sonuç olarak, büyük ölçekte para kazandıracak olan solucan kompost üretim tesisi açabilirsiniz.

5- Mantar Yetiştiriciliği Yapmak

Mantarın büyümesinin kolay olmasının yanı sıra, yüksek talep görmesiyle de girişimcilerin iyi kazançlar sağladığı bir sektördür. Tabii ki, önce ne tür mantar yetiştirmek istediğinize ve mantarların ne kadar büyük olmasını istediğinize karar vermelisiniz.

Farklı ve ilgili çekici birçok yeni iş fikirleri konusunda bilgi edinmek için https://firsatbull.com/ sitesini takip edebilirsiniz.

6- Yarasa Gübresi Satmak

Bu yöntem uzun yıllardır birçok yabancı ülkede kullanılmakta ve son yıllarda Çin’de yaygın olarak bilinmektedir. Şimdiye kadar yarasa gübresi üretim tesisi kuran yatırımcılar da sonuçlardan oldukça memnun. Doğal yarasa gübresi genellikle ürünün verimini %50 ila %120 artırabildiği için tercih edilir. Ayrıca ülkemizde çok sayıda mağara bulunduğu için yarasa gübresinin rezervleri oldukça fazladır. Bazı girişimciler gerekli izinleri alarak bir mağara kiralar ve ardından ham veya işlenmiş olarak çıkarılan gübreleri satarlar.

7- Catering Hizmeti Vermek

Yemek yapmayı seviyorsanız ve kendinizi girişimci olarak görüyorsanız, catering işinde başarısız olmanız pek olası değil. Çünkü şirketlerden çalışanlara, öğrencilere kadar pek çok kişi yemek ihtiyaçlarını karşılamak için catering şirketlerine başvurur. Çeşitli organizasyonlar için örneğin; düğünler, nişanlar, açılış törenleri veya şirket partilerine catering hizmetleri sunarak oldukça iyi paralar kazanabilirsiniz.

8- Teraryum ve Minyatür Bahçe Yapmak

Son zamanlarda popüler olan teraryumlardan ve küçük yeşil bahçelerden, para kazanmak ister misiniz? Aslında, iyi satış yeteneğiniz varsa ve yaratıcılığınıza inanıyorsanız, çeşitli küçük bahçeler yapabilir ve kişiselleştirilmiş siparişleri kabul ederek müşterilere orijinal seçimler sunabilirsiniz.

9- Yeşil Temizlik Hizmeti Vermek

Doğal temizlik hizmeti veren firmalar sayesinde artık çevreye toksik atık bırakmayan ve çevreye zarar vermeyen ürünlerle temizlik yapmak mümkün. İklim krizinin tüm dünyayı tehdit ettiği bir çağda, sağlıklı yaşam kavramından sapmayan ve çevreye zarar vermek istemeyenler yeşil temizlik hizmetlerini tercih eder. Bu çevre koruma hassasiyeti de sizin için bir kazanç kapısı haline gelebilir.

Temizlik alanında yer alan indirim fırsatları için https://firsatbull.com/temizlik-urunleri sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

10- Danışmanlık Hizmeti Vermek

Günümüzün en öne çıkan alanlarından biri de danışmanlık sektörü. Küçük bir ofis açarak danışmanlık hizmeti verebilir veya önce online danışmanlık ile müşteri portföyü oluşturabilirsiniz. Ama tabii ki öncelikle hizmet vermek istediğiniz alanı belirlemeniz gerekir çünkü günümüzde pek çok farklı danışmanlık hizmeti var ve insanların güvenilir danışmanlar bulması zor.

11- Freelance İş Yapmak

Bugün, kısıtlı fonu olan kişilerin dikkate alması gereken bir başka iş fikri de serbest çalışmaktır. Yazı, logo tasarımı, web tasarımı, düzenleme, satış ortaklığı, çevrimiçi satış ve diğer alanlardan para kazanan insan sayısı artıyor. Her işte olduğu gibi bu işte de dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır. Örneğin, sizi ve çalışmanızı anlatan yüksek kaliteli bir web siteniz olmalıdır. Belki de önce reklama biraz para harcamalısınız. İşinizi zamanında tamamlamalı ve gerçekten mükemmel olduğunuz alanlarda insanlara hizmet vermelisiniz.

yaşam koçu, İş Fikirleri , yeni iş fikirleri, güncel iş fikirleri, girişimci iş fikirleri, fırsatbull , iş fırsatları

12- Yaşam Koçluğu Yapmak

Yaşam koçluğu, hayatın zorlaşması ve insanların dertlerinden birilerine bahsedememesi gibi nedenlerle giderek daha popüler hale geldi. Yaşam koçları insanların işte, yaşamlarında veya ilişkilerinde başarılı olmalarına yardımcı olmak için insanlara her yönden farkındalık kazandırmaya çalışmaktadır. Yaşam koçu olmak için herhangi bir bölümü tamamlamanıza gerek yok. Bu iş için eğitim ve sertifika alan herkes hayat koçluğu vererek para kazanabilir.

Eğitim ve sertifika alanındaki fırsatları incelemek için lütfen https://firsatbull.com/egitim-hizmetleri bağlantısını ziyaret ediniz.

13- Networking Marketing

Ağ pazarlaması, oldukça iyi kazanç sağlanabilecek iş fikirleri arasındadır. Ağ pazarlaması, bir şirketin kişiden kişiye pazarlama modeline ve her satıştan belirli bir kar yüzdesine dayanan ürün satışlarıdır. Bu yöntemle ne kadar para kazanabileceğiniz satış yeteneğinize bağlıdır. Türkiye’nin önde gelen şirketleri arasında Avon, Pharmacy ve Amway gibi internet şirketleri bulunur.

14- Reklam Ajansı Açmak

Billboardlar, tabelalar, kartvizitler, posterler artık hayatımızın her alanındalar. Reklam ajanslarına olan talebin artmasıyla, sektörün ölçeğinin artmıştır. Küçük ofisler açarak bu alanda iş kuran ve kısa sürede büyük para kazanmaya başlayan birçok başarılı girişimci vardır. Grafik, reklam gibi konularla da ilgi duyuyorsanız ve bu alanda başarılı olabileceğinizi düşünüyorsanız bir reklam ajansı kurmayı düşünebilirsiniz.

15- Organizasyon Şirketi Kurmak

Kazançlı iş fikirleri arasında yer alan diğer ihtimallerden biri de organizasyon işleri alan bir şirket açmaktır. Tabii ki, gerekli niteliklere sahip olmanız ve organizasyonun önemli sorumluluklar gerektirdiğini bilmeniz gerekir. Çünkü bazı durumlarda hazırladığınız program onlarca hatta bazen yüzlerce kişiyi ilgilendirir. Sektöre bilinçli bir şekilde girerseniz ve işinizi ciddiye alırsanız, organizasyonunuzdan çok fazla kar elde etmeniz olasıdır. Kısaca; şirket kurmadan önce bilgi sahibi olmanız, bu işin içinde olan kişilerden bilgi almanız ve piyasayı detaylı bir şekilde anlamanız gerekir.

16- Meyve Suyu Barı Açmak

Portakal suyu, meyve kokteylleri, lezzetli ve sağlıklı içecekler sizi gün boyu zinde tutar. Çok az sermaye ile gerçekleştirilebilecek iş konseptlerinden biri de meyve suyu bar yönetimidir. Bu alandan para kazanmak için belirli yönlere dikkat etmek yeterlidir. En önemlisi, mağaza açacağınız yerin çok yoğun olması ve yakınlarda benzer hizmetler verebilecek bir firma olmamasıdır.

güzellik salonu, İş Fikirleri , yeni iş fikirleri, güncel iş fikirleri, girişimci iş fikirleri, fırsatbull , iş fırsatları

17- Güzellik Salonu Açmak

Özellikle kadınların düşünmeden para harcadığı güzellik salonları girişimcilerin ilgisini her zaman çekiyor. Uzun yıllardır piyasada olan ve popülaritesini hiçbir zaman kaybetmeyecek bir iş koludur. Her durumda, verilen hizmet ve kaliteye bağlı olarak, düşük sermaye ile girişimcilere para kazandıracaktır.

18- Tasarım ve Kişiye Özel Ürünler Üzerine Dükkan Açmak

Ürün çeşitliliğini nasıl belirleyeceğiniz tamamen size kalmış. Günümüzde hediyelik ürün seçenekleri arasında ilk sırada yer alan tasarım ürünleri ve kişiye özel ürünlere yoğun talep var. Bu sektörde girişimcisine güzel paralar kazandıran bir iş koludur.

Tasarım ürünleri ve ev dekorasyon ürünleri alanında yer alan iş fikirleri konusuna en iyi örnek olarak https://www.lavitasarim.com/ sitesini gösterebiliriz.

19- Kahvaltı Evi Açmak

Pek çok kişinin değerlendirebileceği bu iş fikri, yüksek kâr marjıyla da dikkat çekiyor. Haftanın her günü, göze ve mideye hitap eden kahvaltı masaları hazırlayabilirsiniz. Daha kazançlı çıkmak için de lokasyon, hizmet, sunum gibi belli başlı noktalara dikkat etmek gerekir.

20- Doğal – Organik Oyuncak Yapmak

Oyuncak imalatında kullanılan kimyasalların ve benzeri malzemelerin zararlı etkilerine dair farkındalığın artmasıyla organik oyuncaklara olan talep de artmıştır. Bu nedenle alerjen madde içermeyen, kimyasal işlem görmemiş ve zararsız boyalarla kaplanmış oyuncakları tasarlamak ve satmak iyi iş fikirleri arasında kabul edilebilir. Doğal oyuncaklar için gerekli eğitimleri aldıktan sonra bu oyuncakları fiziksel mağazalarda veya çevrimiçi mağazalarda satılabilirsiniz.

Sonuç olarak; İşinize ne kadar güven duyduğunuz, gelirinizin belirlenmesinde etkili bir rol oynar. Sağlam bir fikir edinin. Bulunduğunuz ortam için hangi alan daha uygun? Ne tür işleri seviyorsunuz? Bu sorulara vereceğiniz dürüst cevaplar sizi yeni iş fikirleri konusunda yönlendirecektir.

FırsatBull ekibi olarak sizlere en güncel iş fikirleri hakkında bilgi sağlamak için çalışıyoruz. Bu kapsamda satış ortaklığı konsepti ile çalışacak https://firsatbull.com/ sitesini kullanarak ta para kazanma yoluna gidebilirsiniz.

Görüşleriniz bizim için önemlidir.

Cevap Yaz

FırsatBull
Logo
Üyelik sistemi henüz aktive edilmemiştir. Üyelik için lütfen bizimle irtibata geçiniz.
Compare items
  • Total (0)
Compare
0