fbpx

İnstagram’dan Para Kazanmak İçin Ne Yapmak Gerekir?

İnstagram’dan para kazanmak hakkında direk bilgi vermeye başlamadan önce biraz genel bilgi vermenin faydalı olacağını düşünüyoruz. Dünya çapında internet ve sosyal medya kullanımına dair yayımlanan ‘Digital 2020‘ raporuna göre, dünya çapında 4,5 milyar kişi internet kullanmakta. Bu küresel nüfusun yüzde 59’una tekabül eder.

Aynı rapora göre ocak ayı için Türkiye’de 62,7 milyon internet kullanıcısı bulunmakta, bu sayı, 2019’a göre yüzde 4 daha fazla artmıştır. Raporda, dünya çapında en fazla kullanılan sosyal medya platformlar Facebook, YouTube ve WhatsApp, 6’ıncı İnstagram, 7’inci TikTok, 12’inci Snapchat, Twitter ise 13’üncü sırada yer almaktadır. (We Are Social ve Hootsuite’in raporu)

En iyi para kazanma fikirleri hakkında güncel bilgilere ulaşabilmek için https://firsatbull.com/ u takip edebilirsiniz.

Türkiye’de nüfusun yüzde 75,3’ü TÜİK 2019 verilerine göre internet kullanmaktadır. Kadınlar arasında ise bu oran yüzde 68,9. Erkekler arasında ise bu oran yüzde 81,8. Son 10 yılın verileri incelendiğinde, internet kullanım oranı yıldan yıla arttığı rahatlıkla görülebilir. Ocak ayı verileri Türkiye’de 54 milyon sosyal medya kullanıcısı olduğunu göstermekte ki bu, toplam nüfusun yaklaşık yüzde 64’ü demek.

Hedef: İnstagram’dan Para Kazanmak

Yukarıdaki veriler değerlendirildiğinde sosyal medyanın yükselen yıldızı “İnstagram’dan para kazanmak mümkün müdür ve hangi teknikleri kullanarak nasıl para kazanılır?” sorusu cevabı merak edilen sorular arasında üst sıralardadır. Herkes İnstagram’dan para kazanmak için çok özel taktikler olduğunu düşünür. Fakat durum pek de öyle sayılmaz. Sosyal medyada her şey gözler önünde yaşanır. Yani ortada bir bilinmezlik falan yok.

Hayal gücü çok iyi olduğu için adını duyuranlar var, gerçekten yetenekli oldukları için harika projeler üretenler var, sadece doğalığını göstererek fenomen olanlar var, bir de hiçbir yeteneği olmadığı halde çok gayret sarf ederek adını zirveye taşıyanlar var.

İnstagram ’dan Para Kazanmak İçin Ne Yapmak Gerekir, instagram para kazan, sosyal medya para kazan, fırsatbull

İnstagram’dan Para Kazanma Yolları Nelerdir?

Şimdi size en çok kazanan İnstagram kullanıcıları tarafından uygulanan popüler İnstagram’dan para kazanma yolları hakkında bilgi verelim. Daha sonra da önemli bir husus olan İnstagram takipçi sayısını arttırmaya yönelik kritik noktalara beraber bakalım.

Reklam Alarak İnstagram’dan Para Kazanmak

Kendi İnstagram profiliniz ile artık işimiz yok. Burada tek amacımız İnstagram’dan para kazanmak olduğu için, bu işe daha profesyonel yönden bakarak tam anlamıyla kazanç odaklı bir profil oluşturmamız gerekir. Her yönden ilgi çeken, ilginç bir kompozisyon ile beni takip et diye kendini gösteren bir profile ihtiyacımız var. Bunun için bol takipçi çekecek olan fikirlere ihtiyaç var.

S-ticaret hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak isterseniz https://firsatbull.com/firsat-indirim-kampanya-kupon-blog-sayfasi/ sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Sonuçta bu platformu herhangi bir amaçla (eğlenmek, gülmek veya güncel bir mesaj vermek gibi) sürekli ziyaret edilebilecek bir bakış açısı, kompozisyon sunmak gerekir. Buna, takip etmekten kendinizi alamadığınız ilginizi çeken profilleri düşünerek başlamak gerekir. Kabul etmek gerekirse, bunu dile getirmek kolay, ama bulmak zor bir iş. Zaten aşılması gereken en büyük engel bundan ibaret. Harika bir fikir bulana kadar kafa yormaya devam edin.

İnstagram’da reklam için daha çok mizah temalı aşırı aktif hesaplar tercih edilir. Hafife almamanız için çok takipçisi olan hesaplarda, tek bir paylaşımla 10 bin TL para kazanabilirsiniz. Bu işin en güzel yanı, burada kimseye ürün satmak gibi bir çabaya gerek yok. Tek hedef, daha fazla etkileşim girmek. Ne kadar çok aktif takipçiniz varsa o derece iyi. Çünkü reklam verenler aldıkları etkileşim sayısına göre ödeme teklif eder.

Satış Yaparak İnstagram’dan Para Kazanmak

İnstagram’dan satış yapmak için elinizde üç seçenek var.

• Satış ortaklığı yapabilir,
• Kendi ürünlerinizi satabilir,
• Toptan tedarik ettiğiniz ürünleri satabilirsiniz.

Peki Ne Satmalı?

Aynı ürünleri satmak yerine çok daha farklı ve özgün yatırım yapmak daha verimli olabilir. Kendi tarzınıza göre ürünleri İnstagram’dan satmak hem zevk almanıza hem de başarılı olmanıza kapı aralayabilir.

Nasıl satılır?

Talep önemli, ancak tek etken değil. Üretim, depolama, kargo gibi her türlü masrafı hesap ettikten sonra her satıştan sonra ne kadar kaldığını iyice hesaplayın.

Ödeme ile ilgili olarak havale veya kapıda ödeme metotları hazırda mevcut, ancak bunlar her iki taraf için farklı riskleri beraberinde getirir. Havale, tüketiciyi riske atarken kapıda ödeme de satıcılar için aynı durumu yaratabilir.

Sunum Önemli

Klasik ürün görselleri yerine bir tarzı, bir hikâyesi olan özgün görseller hazırlayın. Samimi, kaliteli ve yalın görsellerle ürünleri ön plana çıkarmaya odaklanın.

Doğru Kullanım

İletişim çok önemli. Mizah kullanın, fakat abartmayın. Sorulara samimi bir şekilde yanıt vermeye çalışın. Belli bir çizginiz olsun.

İnstagram ’dan Para Kazanmak İçin Ne Yapmak Gerekir, instagram para kazan, sosyal medya para kazan, fırsatbull

Fırsat Sunmak

Kampanya, çekiliş, hediye veya indirimler her zaman tüketiciye cazip gelir.

İndirim kuponu ve indirim kodu fırsatları için lütfen https://www.firsatbull.com/firsatlar-indirimler-kampanyalar-kuponlar/ sayfasını ziyaret ediniz.

Stoklara Dikkat

Dijital pazarlama çarşıda butik açmak gibi değildir. Bu nedenle ufak tefek stoklar ile deneme yapmayı ihmal etmeyin.

İnstagram’da Takipçi Sayısını Artırmanın Yolları

Daha çok gelir elde etmek için takipçi sayısı oldukça önemlidir. Çok farklı teknikler kullanarak sosyal medyayı maniple etmek suretiyle takipçi arttırmak etik olmadığı kadar, herhangi bir fayda da sağlamaz. Çünkü rızası dışında sizi takip edenler bunu fark ettikleri anda sizi terk eder. İnstagram’dan para kazanmak için verilen onca emek çöpe gider. Onun için aşağıda belirtilen hususlar doğru uygulamak çok önemlidir.

1. Samimiyet,
2. Kaliteli görsel kullanmak,
3. Video kullanmak,
4. Soruların tatmin edici yanıtlanması,
5. Biyografi çok önemli, (ilk izlenim için)
6. Hashtag’leri doğru kullanma
7. Partner edinme,
8. Yeniliklerin peşini bırakmama,
9. İnstagram’da doğru zamanda paylaşım yapmak da takipçi sayısını arttırır.

Sonuç

İnternet, son derece sürprizlerle dolu bir ortam. Hiç beklenmedik bir anda karşınıza para kazanma fırsatları çıkabilir. Bu fırsatları görmek iyi gözlem önemlidir. Sosyal medyada aktif olarak yer alanlar için İnstagram’dan para kazanmak TV başında zaman öldürmekten daha iyi bir seçenek.

S-ticaret ve e-ticaret alanına ilginiz varsa siz de https://firsatbull.com/ ‘u takip edebilir, fırsatlardan haberdar olabilirsiniz!

Görüşleriniz bizim için önemlidir.

Cevap Yaz

FırsatBull
Logo
Üyelik sistemi henüz aktive edilmemiştir. Üyelik için lütfen bizimle irtibata geçiniz.
Compare items
  • Total (0)
Compare
0