fbpx

İnstagram Fenomeni Nasıl Olunur?

Sosyal medyanın etkili araçlarından biri olan Instagram, gün geçtikçe daha popülerleşerek günlük hayatın bir parçası haline geldi. Instagram artık dünyada çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından biridir. Bu nedenle instagram fenomeni olmak isteyen kullanıcı sayısı her geçen gün artmaktadır. Durum böyle olunca instagram’da fenomen olmak ta en fazla ilgi görmeye başlayan konular arasında girdi.

İnstagram Fenomeni Olmak İçin Ne Gerekli?

İnstagram günde 1,6 milyar beğeni paylaşan 200 milyondan fazla aktif aylık üye ile popüler sosyal ağ sitelerinden biridir. Günlük güncellemeleri özellikle hikâye işlevinin yanı sıra birçok uygulamanın sahip olduğu gerçek zamanlı yayın, video ve ses işlevleri de buna katkı sağlar.

İnstagram ve diğer sosyal medya hesaplarını kullanarak farklı yollar ile kazanç sağlamak için FırsatBull blog sayfasını https://www.firsatbull.com/firsat-indirim-kampanya-kupon-blog-sayfasi/ takip edebilirsiniz.

İnstagram’da Fenomen Olurken Takipçi Arttırmak Neden Önemli?

İnstagramda fenomen olmak, takipçi sayısının yüksek olmasıyla ilintili bir durumdur. Bu nedenle takipçi sayısını artırmak ana hedeflerden biridir. Takipçi sayısını artırmak için belli kurallara uyulması gerekir. İnstagram’ı kullanmak için önce instagram sistemini iyi bir şekilde anlamak önemlidir. Özellikle bir firma adına bu işi yapıyorsanız promosyon ürünlerini birçok kullanıcı ile paylaşmanın yollarını aramalısınız. Buna ek olarak, yüksek kaliteli fotoğraf paylaşımı ve fotoğraflar üzerine yapılan kolajlar ile ürünlerinizi daha iyi tanıtabilir, bu sayede de birçok müşteriyi çekebilirsiniz.

İnstagram Fenomeni Nasıl Olunur, instagram fenomeni olmak, instagram'da fenomen olmak, fırsatbull

7 Adımda İnstagram Fenomeni Olmak

1- İnstagram Hesabı Oluşturmak

– Profil Fotoğrafı:

İnsanlar sosyal medyada sizi takip etmeye karar vermeden önce profil fotoğrafına bakacak, bu nedenle dikkatlice bir resim seçmeniz gerekir. Profil fotoğrafının artistik, yüzünüzün net bir şekilde görüldüğü ve resim kalitesinin iyi olduğu bir fotoğraf olması gerekir.

– Kullanıcı Adı:

Sade, kolay ve yaptığınız işle ilgili bir isim olmalıdır. Yaptığınız işle alakalı bir kullanıcı adınızın olması aramalarda daha önlerde çıkmanızı sağlar.

2- Nişinizi Seçmek

Etkileyici bir Instagram fenomeni olma yoluna başlamadan önce nişinizi seçmeniz gerekir. Kendinizi bir influencer (etkileyici) olarak belirleyebilmek için bu alanda bir miktar uzmanlığa sahip olmalısınız. Tutkulu olduğunuz ve zamanınızı geçirmekten keyif alacağınız bir şey seçmek önemlidir. Ayrıca, içerik stratejisi belirlerken tercihen hedef kitlenize hitap eden içerik türlerinin bir karışımını belirlemeniz gerekir. Yemek, seyahat, teknoloji, moda, güzellik niş fikirlerinden bazılarıdır. Örneğin; yemek konusunda paylaşım yapacaksanız, yemek tariflerini, restoran ziyaretlerinin fotoğraflarını, incelemeleri ve hatta marka indirim kodları ve promosyonlarını yayınlayabilirsiniz.

İndirim kuponu ve indirim kodu fırsatları için lütfen https://www.firsatbull.com/firsatlar-indirimler-kampanyalar-kuponlar/ sayfasını ziyaret ediniz.

İster yemek yapmayı ve yeni tarifler denemeyi seviyor olun, ister kendin yap el işleriyle ilgileniyor olun, sevdiğiniz bir konu bulmanız önemlidir. Ayrıca 2-3 ilgi alanından oluşan bir kombinasyon da seçebilirsiniz, ancak kapsamı geniş tutmak tavsiye edilmez.

3- Düzenli ve Tutarlı Paylaşımlar Yapmak

İnsanlar, gün içerisindeki aktivitelerinizle ilgili etkinliklerinizi görmek ister. Çalışma ortamınız, eviniz ya da ve arkadaşlarınızla çektiğiniz fotoğrafları paylaşabilirsiniz. Takipçilerinizin sizi hatırlamasını ve gönderilerinizi düzenli olarak takip etmesini istiyorsanız, onları düzenli olarak gönderebilirsiniz. Yayınlamak istediğiniz içerik türünü belirledikten sonra, yayınlama sıklığını ve programını tamamlamanız gerekir. Çoğu sosyal medya platformunun algoritmaları, düzenli olarak yayınlanan hesapları tercih eder. Bu, özellikle görünürlüğü artırmak için normal yayınlama sıklığıdır.

İnstagramda paylaşım yapmak ve yayınlamak için tarih ve saat konusunda tutarlı olmalısınız. Sosyal medya yönetim platformu olan Sprout Social, 24 bin instagram hesabını analiz ederek, instagram’da paylaşımları yayınlamak için en iyi zamanları listelemiştir:

  • Çarşamba 11:00-12:00, 13:00-14:00 veya 15:00-16:00
  • Cuma 11:00-12:00 veya 12:00-13:00

Hedef kitlenizle ne kadar etkileşim kurarsanız, fikirleriniz ve önerileriniz o kadar çok insanı etkiler.

4- Doğru Hashtag Kullanmak

Hem instagram fenomeni olmak hem de marka veya kişisel hesabı tanıtmak için takipçileri artırmak istiyorsanız, bunu etiketleri kullanarak yapabilirsiniz. Birçok kişi instagram fotoğraflarında 30 adet kısıtlanmış etiket kullanımını zorunlu tutar. Ancak sınırlı kullanım yerine daha etkili hashtag kullanmayı tercih ederseniz takipçilerinizi arttırmanız daha kolay olur. Örneğin, kişisel hesabınız için fotoğraf paylaşırken, gönderilerinizle ilgili #hash etiketlerini seçmelisiniz. Örneğin #tatil #sun #kum #funny #deniz gibi.

İnstagram’dan Para Kazanmak İçin Ne Yapmak Gerekir? konulu yazımızı https://www.firsatbull.com/instagram-dan-para-kazanmak-icin-ne-yapmak-gerekir/ sayfasından inceleyebilirsiniz.

5- Etkileyici Efekt ve Filtreler İle Fotoğraflar ve Videolar Paylaşmak

Kişisel gönderilerinizde filtreler ve efektleri, kullanarak en sıkıcı fotoğrafları bile ilginç hale getirerek daha fazla insanın dikkatini cezbederek, daha fazla takipçi kazanabilirsiniz.

6- Diğer Sosyal Ağlardan Destek Almak

Instagram’da paylaştığınız gönderileriniz Facebook veya Twitter’da da kullanıcılarının dikkatini çekebilir ve diğer paylaşımlarınızı görmek isteyebilirler. Bu nedenle Facebook’ta sizi takip eden kullanıcılar instagram hesabınızı da takip etmeye başlar.

7- İnstagram Fenomeni Hesaplarını Takip Edin

Ünlü ve daha fazla takipçisi olan hesapları takip edebilirsiniz. Böylelikle; bu hesapların etkileşiminden de faydalanabilirsiniz.

FırsatBull instagram hesabını takip ederek en yeni haberlerden yararlanabilirsiniz. FırsatBull ekibi olarak en güzel fırsatları sizlere sunmaya devam edeceğiz.

Görüşleriniz bizim için önemlidir.

Cevap Yaz

FırsatBull
Logo
Üyelik sistemi henüz aktive edilmemiştir. Üyelik için lütfen bizimle irtibata geçiniz.
Compare items
  • Total (0)
Compare
0