fbpx

Kripto Paralar Hakkında Mutlaka Bilmeniz Gereken Bilgiler

Yırtılabilen, kaybolabilen ve sürekli yenilenme isteyen, maliyetli kâğıt paralar yerini artık sadece birer kod olan Kripto Para ’ya bırakmakta. Bu kripto paralar ismi ne olursa olsun mutlaka gelecekte kullanılacağa benziyor. Belki dolar, euro ve TL de gelecekte kâğıttan ve madeniden çıkıp birer kod olarak kullanılacak veya dünyanın ortak parası olan ve şimdiden birçok devletin parasını geçen kripto paralar olacak.

FırsatBull hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için https://firsatbull.com/firsatbull-hakkinda/ sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Kripto para birimleri, geleneksel parayı tamamlamak ve sanal ortamda finansal işlemlerin güvenliğini sağlamak amacıyla geliştirilen kripto varlıklar olarak tanımlanabilir. Kripto para birimlerinin en önemli özelliklerinden bazıları; herhangi bir sahibinin olmaması, devletler tarafından kontrol edilememesi, anonim olarak piyasa çıkıp fiyatının arz talep durumuna göre belirlenmesidir.

Kripto Para Almanın Avantajları

Yatırımcıların kripto paralara yatırım yapmak için birkaç nedenleri vardır. Bunlardan bazıları şöyledir:

 • Erişilebilirlik: Kripto paralara geniş erişim imkânı vardır ve istenildiği zaman, istenildiği yerde işlem yapılabilir.
 • Güvenlik: Kripto dijital para birimine yatırım yaparken kimlik hırsızlığı veya dolandırıcılık konusunda endişelenmenize gerek yok.
 • Düşük ücretler: Kripto para birimi ticaretinin maliyeti, geleneksel borsaların maliyetinden çok daha düşüktür.
 • Portföy çeşitlendirme: Riskten kaçınmak için; yatırım portföyünüzü çeşitlendirmek ve genişletmek için digital crypto para birimini kullanabilirsiniz.
 • Daha hızlı işlemler: Cryptocurrency işlemleri neredeyse anında işlenebilir, bu nedenle çok fazla zaman harcamanıza gerek kalmaz.
 • Kullanıcıların kesirlerle işlem yapması: Başta Bitcoin olmak üzere kripto paranın bir kısmını satın almanız mümkündür.

Kripto paralarla ilgili piyasalarda duyacağınız ilk kripto para birimi Bitcoin ’dir. Karşılığında değerli bir maden olmadığı, kişiler ya da devletler tarafından kontrol edilemediği için fiyatı tamamen arz talep durumuna göre değişkenlik gösterir.

Kripto paraların en büyük özelliği ise daha hızlı ve daha ucuz online para transferi işlemleri ve ödemeleri sağlar.

Kripto Para, Bitcoin, Blockchain Nedir, crypto para, dijital para, fırsatbull, inidirim, para kazanma yolları

Blockchain Teknolojisi Nedir?

Kripto paraların mantığını öğrenebilmek için öncelikle blockchain teknolojisinin ne olduğunu bilmeniz gerekir. Blockchain teknolojisi; işlemleri bankacılık sisteminden daha güvenli, daha ucuz ve daha hızlı yapan bir blok ağ sistemidir. Kripto paraları ve başta Bitcoin’le yapılan işlemler, internet üzerinden kriptolanarak; güvenli şifreleme yöntemiyle yapılır ve “kripto para” (cryptocurrency) tabiri kullanılır. İşlemler dijital imza kullanılarak gerçekleştirildiğinden, sistem üzerinden işlemi kimin yaptığını görmek imkansızdır. Herhangi bir kripto parayı hiçbir bankaya ihtiyaç duymadan, sadece göndereceğiniz kişinin digital cüzdan numarasını bilerek gönderebilirisiniz.

Neden Kripto Para Almalıyım?

2008 küresel krizinden sonra Bitcoin öncülüğünde ortaya çıkan dijital kripto paraların kullanımı korona virüs sonrası da hızla artmaya başlamıştır. Koronavirüs ile mücadele kapsamında uzmanlardan nakit kullanımının riskli olduğunu ve parayla temasın en aza indirilmesi gerektiğini öğrendik. Nakitin virüsü taşıyabileceği ihtimalinden dolayı dijital kripto para kullanımı çok önemli olacak gibi.

Bu da bize şunu göstermektedir ki; dünya üzerinde ortaya çıkan krizler, dijital paranın önemini bir kez daha ortaya koyuyor. Dijital para kullanımının artmasının başta Bitcoin olmak üzere diğer dijital kripto paralara da talebin artacağı ve arz-talep üzerine oluşan fiyatlarda dijital paralara yatırım yapmanın fayda sağlayabileceği ön görülebilir.

İndirim kuponu ve indirim kodu fırsatlarını keşfetmek için lütfen https://www.firsatbull.com/firsatlar-indirimler-kampanyalar-kuponlar/ sayfasını ziyaret ediniz.

Türkiye’de Kripto Paraların ve Bitcoin’in Yasal Statüsü

25 Kasım 2013’te Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu, Kripto Paralarla ve Bitcoin’le ilgili bir açıklama yapmıştır. Açıklamada, dijital para Bitcoin’in, 6493 sayılı “Ödeme ve Menkul Kıymet Mutabakat Sistemleri, Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para Kuruluşları Hakkında Kanun” kapsamında olmadığı ve elektronik para olarak değerlendirilmediği için gözetim ve denetiminin mümkün olmadığını belirtilmiştir.

Kripto paralar ile yapılan alışverişlerin takip edilememesi, kontrol edilememesi, illegal faaliyetlerde kullanılabileceği, fiyat dalgalanmalarının fazla olması, işlemlerin geri döndürülemez olmasının risklere açık olduğu da vurgulanmıştır. Kripto paraların birimlerinin vergilendirilmesi tartışması, tüm dünyada olduğu gibi, Türkiye’de de devam etmektedir.

Kimler Crypto Para Satın Alabilirler?

Kripto para işlemleri herkese açıktır. Ağ üzerinde gerçekleştirilen işlemler anlık olarak takip edilebilmekte ve hangi dijital crypto para hesabında ne kadar coin bulunduğu gibi veriler açık anahtarlar üzerinden istatistiksel olarak takip edilebilmektedir.

Kripto paralar ve bitcoin hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz https://bitfera.com/ sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Kripto Para Almak İçin Alternatif Yollar

Kredi kartı ile satın alabilirsiniz. Kripto paraların işlemleri için kredi kartı kullanımına izin veren çoğu platform, güvenli alışveriş sağlar. Bu platformları kullanmadan önce dikkat edilmesi gereken en önemli iki konu güvenlik ve işlem ücretleridir. Ayrıca, kripto paralar standart bir fiyata sahip olmayıp dalgalı kura sahip olduğu için zaman içerisinde farklı fiyatlarla karşılabilirsiniz.

Elden alım-satım yapabilirsiniz. Kripto parayı satan kişiden doğrudan satın alabilirisiniz. Alıcı ve satıcıyı buluşturan borsa gibi üçüncü bir taraf yoktur. Genellikle bu yöntemi kredi kartı olmayan ya da hiçbir sisteme güven duymayan kişiler tarafından daha çok tercih edilir.

Daha fazla kazanç fırsatları hakkında haberdar olmak için FırsatBull’u takip edebilirsiniz. FırsatBull instagram adresi: https://www.instagram.com/firsatbull/

ATM’lerden alabilirisiniz. Bu alternatif şimdilik sadece yaygınlaşmakta olan Bitcoin için geçerli olup, nakit veya kredi kartı ile, Bitcointransfer eden ATM’lerinden almak mümkündür.

Ticaret yoluyla kripto para sahibi olabilirisiniz. Bu yöntemde temel amaç, fiyat açısından ucuzken çeşitli crypto para birimlerine yatırım yapmak ve daha sonra kayda değer bir fiyat artışı olduğunda bunları satmaktır. Dünyanın pek çok bölgesinde, dijital para kullanarak her türlü ürün ve hizmeti hem sanal hem de fiziki olarak temin etmek mümkündür.

Kripto Para, Bitcoin, Blockchain Nedir, crypto para, dijital para, fırsatbull, inidirim, para kazanma yolları

Kripto Para Satın Almak İçin Kılavuz

Zor kazandığınız parayı crypto para birimlerine yatırmak istediğinizde, 2 şey gerçekten önemlidir: kriptonuzun güvenliği ve sahipliği. Güvenli şekilde satın alma işleminizi yapmak için atmanız gereken birkaç adım vardır. Ana noktalar şunlardır:

 • Çevrimdışı bir kripto cüzdanı kurun ve onu korumak için güçlü bir parola oluşturun.
 • İşlem yapacağınız platformda bir hesap oluşturun.
 • Tercih ettiğiniz ödeme yöntemini seçin.
 • Ve güvenle kripto paranızı satın alın ve

Alım satım veya biriktirmek için değerli kripto paranızı, maksimum koruma için çevrimdışı saklama cüzdanında muhafaza etmeniz daha güvenli bir yoldur.

Kripto Para Almaya Nasıl Başlarım?

Bitcoin Haber Kaynakları

İngilizce kaynakları ve Türkçe yayın sitelerinden kapsamlı rehberleri okuyarak en son paylaşım ve teknik analizleri de takip edebilirsiniz.

Kripto Para Forumları

Kripto paralarla ilgili forum ve tartışma platformlarına üye olarak; forumlardaki tartışmalara katılabilir, önceden açılmış konulara ve yorumlara göz atabilir veya merak ettiğiniz konularla ilgili yeni bir konu açabilirsiniz.

Dijital kripto para ve bitcoin gibi merak ettiğiniz diğer para kazanma yolları hakkında daha fazla bilgi için https://firsatbull.com/ ‘u takip etmenizi öneririz!

Görüşleriniz bizim için önemlidir.

Cevap Yaz

FırsatBull
Logo
Üyelik sistemi henüz aktive edilmemiştir. Üyelik için lütfen bizimle irtibata geçiniz.
Compare items
 • Total (0)
Compare
0