fbpx

Kod Yazmadan Mobil Uygulama Nasıl Yapılır?

Mobil uygulama geliştirme, akıllı telefonlar ve tabletlerde bulunan uygulamaların hazırlanması ve kullanıcılara sunulması sürecidir. İnternet kullanım oranın artmasıyla birlikte bu uygulamalara telefondan erişmek şirketler, e-ticaret siteleri, servis sağlayıcıları ve hatta blog sahipleri için çok önemli olmaya başlamıştır. Bu uygulama programlarını yapmak kolay olmamakla beraber, gelişen teknoloji ile bu mobil uygulamaları kod yazmadan tasarlamanıza yardımcı olacak birçok mobil uygulama oluşturma platformları vardır.

Mobil Uygulama Platformları

Good Barber

Hiçbir bilgiye sahip olmasanız da kendi mobil uygulamanızı yapabilmenizi sağlayan Good Barber, 2011 yılında Korsika kurulan Avrupa’nın önde gelen uygulama geliştiricisidir. Google’ında desteklediği GoodBarber, aynı zamanda Progressive -ilerici- uygulama oluşturulmasını sağlayan piyasadaki tek app-builder olma özelliğini taşıyan bir programdır. Bugün, GoodBarber teknolojisini kullanan 30.000’den fazla uygulama çalışıyor.

GoodBarber’un misyonu, en iyi tasarım ve kullanıcı deneyimi ile güçlü, yüksek performanslı uygulamalar oluşturmak için bir araç sağlamaktır. Bu ilkelerin bir örneği olarak, yerel geliştirmeyi Progresif Web Uygulamaları ile birleştirmeye yönelik avangart kararı gösterebiliriz. GoodBarber kuruluşundan bu yana kullanıcı ihtiyaçlarını karşılamak, içerik yayıncıları ve yerel işletmeler için benzersiz bir kullanıcı deneyimi sağlayabilmek için uygulamalar oluşturuyor.

Ücretsiz birçok fırsatı sizler için derledik! https://www.firsatbull.com/ucretsiz-firsat-bedava-urun/ sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

ShoutEm

2008 yılında Shoutem tarafından kuruldu. 2011 yılında yaşanan dönüşüm ile artık kullanıcıların iPad, iPhone, Android ve HTML5 uygulamalarını yazılım veya tasarım bilgisi olmadan sürükleyip bırakmalarına olanak tanıyan bir platformdur. Kullanıcıların kendilerine en uygun uygulama modelini seçtikten sonra tasarım seçeneklerine karar vermelerine olanak sağlar. Örneğin, bir mağaza uygulamasının menüsünü ekleyebilir ve müşterilerin uygulama üzerinden Foursquare veya Facebook aracılığıyla ödeme yapmasına izin verebilirsiniz. Etkinlik uygulamasında konuşmacı sunumları, videolar, fotoğraf albümleri ekleyebilir ve anlık bildirimler gönderebilirsiniz.

Mobil Uygulama Kod Yazmadan Nasıl Yapılır, fırsatbull, mobil uygulama tasarım, en iyi fırsatlar

Appery.io

Appery.io; 2013 yılında kurulan ve 300.000 geliştirici tarafından kullanılan iOS, Android ve Windows Phone işletim sistemlerinde çalışan bulut tabanlı uygulama geliştirme platformudur. Bu aracı, herhangi bir kurulum yapmadan işletmeler için geliştirilmiş uygulamalara odaklanan web sitesinden doğrudan kullanabilirsiniz. Mobil uygulamaların kullanıcı arayüzü tasarımı için, gerektiğinde öğe ekleyebilir ve silebilirsiniz. Appery.io çok kolay ve esnek bir kullanıma sahiptir ve mobil uygulamaları herhangi bir arka uç sistemle entegre edebilir. Ücretsiz sürümü kullandıktan 14 gün sonra bu aracı kullanabilirsiniz.

Mobile Roadie

Mobile Roadie, iOS ve Android uygulamalarının geliştirilmesine yardımcı olabilecek, her tür medyayı RSS, Twitter veya Google Haberler yoluyla otomatik olarak iletebilen ve kullanıcıların gerçek zamanlı sohbet etmesine olanak tanıyan bir medya akış ekranı olan bir uygulama platformudur. Blogunuzdan veya web sitenizden doğrudan uygulamaya içerik ekleyebilir veya aynı şekilde uygulamadan web sitenize veya blogunuza çekebilirsiniz. Ücretsiz olarak sunulan Mobile Roadie Connect uygulamasını kullanarak, kendi cihazınızda geliştirilen uygulamaları deneyebilirsiniz. Aylık 125 ile 667 $’a kadar farklı üyelik çeşitleri vardır.

The AppBuilder

Yazılımcıların son dönemde tercih etmeye başladığı cross-platform sistemleri mantığını bir ileri safhaya götüren programdır. Cross-paltform sistemi, bir proje ile farklı cihazlarda veya işletim sistemlerinde uygulama çalıştırmasıdır. DecSoft Corporation tarafından geliştirilen App Builder uygulaması, App Builder, HTML5 uygulamaları, WebApps, Progressive WebApps, Hybrid, WebExtensions gibi masaüstü ve mobil uygulamalar dahil olmak üzere birçok platformda pratik ve yüksek kaliteli uygulamalar geliştirmenize olanak tanır.

Teknoloji ve birçok alanda gerekli olabilecek indirim fırsatları için https://www.firsatbull.com/teknoloji sayfasını inceleyebilirsiniz.

Uygulama görselleştirme programı ile dikkat çekerek öne çıkıyor. Ayrıca kendi kütüphanesinde bulunan pek çok hazır sistemi kullanarak çok kolay bir şekilde uygulama geliştirebilirsiniz. App Builder; İngilizce, Fransızca ve İspanyolca olmak üzere 3 dili desteklemektedir. App Builder mobil uygulama da daha gelişmiş ve daha kolay uygulamalar geliştirmenize olanak tanıyan çapraz platformun öncülerinden olan Cordova altyapısını kullanır. App Builder’ın uygulaması ücretsizdir.

Appy Pie

Küçük işletmelerin, çok kısa bir zamanda kodlama yapmadan Android ve iOS mobil uygulamalarını, web sitelerini, sohbet robotlarını, grafik tasarımlarını, bilgi tabanlarını oluşturmalarına olanak tanıyan yasal bir geliştirme platformudur. Appy Pie’ın kullanımı kolaydır, herhangi bir teknik beceri ve bilgiye sahip olmadan dakikalar içinde mobil uygulamalar, web siteleri, chatbot’lar, grafik tasarımları oluşturabilirsiniz.

Mobil Uygulama Kod Yazmadan Nasıl Yapılır, fırsatbull, mobil uygulama tasarım, en iyi fırsatlar

AppMachine

AppMachine ‘Lego’ tarzı bir arayüze sahip, önceden hazırlanmış birçok uygulama örneği bulunduran bir platformdur. AppMachine, Android ve iOS uygulamaları geliştirmek için, tasarımı kişiselleştirmenizi ve uygulamalarda web sitesi içeriğini kullanmanızı sağlayan bir araçtır. Bu platformlar sayesinde, sınırlı kaynaklardan bağımsız olarak, düşük maliyetle hızlı çözümlere sahip uygulama fikirlerini gerçekleştirmenizi kolaylaştırır.

WEB sitesi geliştirirken gerekecek alışveriş kampanyaları hakkında bilgileri https://www.firsatbull.com/web-tasarim sayfasından alabilirsiniz.

GameSalad

GameSalad, kodlama yapmadan kullanabilceğiniz dünyanın en gelişmiş oyun oluşturma aracıdır. Sürükle ve bırak arayüzü ve güçlü davranış sistemi kullanarak sezgisel olarak oyunlar oluşturabilirsiniz. Oyunları Android, iPhone, iPod Touch, Mac Desktop ve Web’de hızlı ve kolay bir şekilde yayınlayabilirsiniz. Ayrıca 15 günlük bir deneme süresi vardır.

BiznessApps

BiznessApps, iş odaklı mobil uygulama modelleri geliştirmek için kullanılabilecek kullanışlı bir platformdur. Dinamik içerik, push bildirimleri, üçüncü taraf hizmet entegrasyonu, ayrıntılı analiz ve alışveriş sepeti ekleme gibi kapsamlı işlevlere sahiptir. Uygulamayı birkaç dakika içinde geliştirebilir ve istediğiniz zaman çevrimiçi olarak güncelleyebilirsiniz. Ayrıca birden fazla platform için geliştirilebilen uygulamalara web sitenizden içerik ekleyebilirsiniz.

AppMakr

AppMakr, en çok tavsiye edilen ücretsiz mobil uygulama geliştirme programıdır. Uygulamaları paylaşmak, RSS beslemeleri oluşturmak, kullanıcı bildirimlerini, analizleri izlemek, HTML uygulama içi güncellemelerini kullanmak, videolar eklemek için web sitesi URL’leri veya kendi özel anahtar kelimelerinizi yerleştirerek iPhone ve Android uygulamaları oluşturmanıza yardımcı olur. Uygulamaya reklam yerleştirmenize, podcast oynatmanıza ve oluşturmanıza olanak tanır.

Mobil uygulama geliştirme aşamasında gerekli olabilecek eğitimler hakkında bilgileri https://www.firsatbull.com/egitim-hizmetleri sayfasından edinebilirsiniz.

Görüşleriniz bizim için önemlidir.

Cevap Yaz

FırsatBull
Logo
Üyelik sistemi henüz aktive edilmemiştir. Üyelik için lütfen bizimle irtibata geçiniz.
Compare items
  • Total (0)
Compare
0