fbpx

Satış Ortaklığı Nedir?

Satış ortaklığı, bir işletmenin ürünlerini belirli komisyon karşılığında, internet sitelerinde ve çeşitli sosyal medya platformlarında pazarlama işidir. Bir diğer deyişle sanal komisyonculuktur. Seçilen ürün veya ürünleri ziyaretçilere tanıtarak performansa dayalı elde edilen her satış için bağlı bulunulan kuruluştan kar elde edilir. Yurt içinde ve yurt dışında bu alanda hizmet veren birçok satış ortaklığı yapan firma vardır.

Satış Ortaklığı Nasıl Yapılır?

Satış ortaklığında herhangi bir ürüne sahip olmanız ya da müşteri ve bir firma ile iletişime geçmeniz gerekmez. Ürün depolama, yatırım, muhasebe veya vergi ödemesi yapmanıza da gerek yoktur. Bu ortaklık için atmanız gereken ilk adım ilgili kuruluşlarla iletişime geçmektir. İnternet tabanlı ortamlarda oluşturulan bu havuz sistemine genellikle ücretsiz üye olunabilir. Ayrıca tanıtacağınız ürünü kullandığınız indirim-kupon internet sitesi platformunuz ya da sosyal medya içerikleriniz de pazarlayabilirsiniz.

İndirim kuponu ve indirim kodu fırsatlarını keşfetmek için lütfen https://www.firsatbull.com/firsatlar-indirimler-kampanyalar-kuponlar/ sayfasını ziyaret ediniz.

Tanıtımı yapılacak ürün sizin için satış ortağınız tarafından, içeriklerinize uygun seçilebilir. Kendinizi bu alanda ilerletmenizin akabinde sizde satış ortağınızdan hangi ürünü tanıtmanızın hem size hem firmaya kazanç sağlayacağını belirleyebilirsiniz. Satış ortaklığında size verilen ürünü tanıtarak, o link üzerinde hizmet almaya yönlendirebilirsiniz. Satışı yapılan ürünlerden de belirlen komisyon aralığında ücretinizi alabilirsiniz. Bu komisyon genellikle %30 ile %75 aralığında tutulur. Tek bir firma ile ortalık yapabileceğiniz gibi birden fazla firma ile de anlaşma sağlayarak pazarlama yapabilirsiniz.

Satış ortaklığı ve affiliate marketing nedir?, fırsatbull, fırsat bull, kampanya, indirim

Satış Ortaklığı Örneği: Blogger’lık

Yaptığı seyahatler üzerine yazılar yazan bir bloger; yolculuğunda anlaşma yaptığı firmanın ürün ya da ürünlerini blog yazılarında pazarlayabilir. Aynı şekilde bir vloger da videolarında ürün ya da ürünlerin tanıtımını yaparak, reklam imajı çizmeden takipçilerine ürünü pazarlayabilir. Burada dikkat edilmesi gereken husus kullanacağınız dildir. Takipçi kitlenize ve kendi alanınıza uygun olarak ürün belirlemelisiniz. Alanınızı iyi belirlemeniz ve alana uygun olarak yapılan ürün tanıtımı ile bağlantı kurulması satış miktarında olumlu artışlar sağlar. Hali hazırda seyahat etmeyi sevenlerin takip ettiği, ilgi alanı belli olan müşterileri yönlendirmek çok daha kolay kazanç sağlamanıza yardımcı olacaktır.

Yapmanız gereken öncelikle içeriğinizi sonrasında ise satış ortağınızı belirlemek. Yapacağınız satış ortaklığı ile ilk aşamada sağlayacağınız kazanç az olabilir; ancak takipçi sayınızın artmasıyla birlikte satış sayınız ve kazancınızı da arttırabilirsiniz.

İndirim kuponu, kupon kodu, kampanya indirim fırsatları bularak satış ortaklığı sistemi ile kazanç sağlamak istiyorsanız mutlaka https://firsatbull.com/ ‘u takip etmelisiniz!

Görüşleriniz bizim için önemlidir.

Cevap Yaz

FırsatBull
Logo
Üyelik sistemi henüz aktive edilmemiştir. Üyelik için lütfen bizimle irtibata geçiniz.
Compare items
  • Total (0)
Compare
0