fbpx

Satış ve Pazarlama’nın Sihirli Kelimeleri

Satış ve pazarlama alanında sihirli kelimeler önemli bir yer tutar. Uzman işletme sahipleri, reklam yazarları dilin ikna edici, eylemleri ve duyguları hareketi geçici yönünü çok iyi bilir ve kullanırlar. Genel olarak bazı kelimelerin ve cümlelerin geri dönüşleri hızlandırdığı ve dönüşüm oranlarını arttırdığı bilinir. Satış ve pazarlama alanında reklam afişleri ve satış metni, ürünü tanıtmakla kalmaz, bu ürüne insanların ihtiyacı olduğuna onları ikna eder.

Affiliate marketing veya satış ortaklığı alanında para kazanmayı düşünüyorsanız sizleri https://firsatbull.com/ ‘a davet ediyoruz.

Pazarlamacılar satış potansiyelindeki herhangi bir içeriğin şok edici olacağını ve sonucunda da insanların gerçek ödeme yapan müşterilere dönüştürebileceğini umarak farklı satış metin formatları geliştirir. Dönüşümleri artırmak için satış metni kullanmak neredeyse pazarlamanın kendisi kadar eskidir. Herhangi bir yüksek performanslı satış metnine bakarsanız, pek çok kelimenin biraz abartılı olduğunu görebilirsiniz; ancak bu ürün için sağlam bir temel oluşturacak ve ürüne ve metne güvenilirlik katacaktır.

Tüketicilerin satın alma direncini kıracak, satış ve pazarlama alanında kullanılan sihirli kelimeleri aşağıya sıraladık:

Müşteri Sorunlarına Temas Etmek

Korku, potansiyel müşterileri çeken, güçlü bir motivasyon aracıdır. Satış ve pazarlama dünyasının merkezindeki korku, hedef kitlenin temelde müşteri sorunları ile ilgili korkularıdır. Müşteri sorunlarını çözmek ve çözümler sunmak dönüşüm oranlarını artırmada oldukça etkilidir. Potansiyel müşterilerin karşılaşabileceği sorunları dile getirerek, insanların ilgisini uyandırmak ve müşterilerin satın alma dürtüsünü harekete geçirecek bir ortam oluşturmalısınız.

Hedef kitlenizden en iyi şekilde yararlanabilmek için satış metinlerinde veya diğer satış içeriklerinde kullanılabilecek en popüler korku sözcüklerinden bazıları şöyledir; nefret, korku, ızdırap, tehlike, yalnızlık, savunmasızlık, stres, ölümcül, görünmez tehlike, hata, risk, yıkıcı, uyarı.

Aciliyeti Vurgulayan Kelimelerden Yararlanmak

Birçok dönüşüm faaliyetini derinden etkileyen başka bir popüler kelime de yoksunluk. Çoğu reklam afişlerinde kullanılan taktiklerin başında, herhangi bir ürün veya hizmetin avantajından yoksun kalmak vurgulanır. Ürünü satın alma avantajlarından mahrum kalma korkusu, büyük bir motivasyon kaynağıdır.

İndirim kuponu veya indirim kodu gibi alışveriş fırsatlarını takip etmeyi seviyorsanız ve bunu kazanca çevirmeyi düşünürseniz sizi https://firsatbull.com/ ‘a davet ediyoruz!

Bu gerçek birçok araştırmaya konu olmuştur. Bu araştırmalardan biri 1975 yılında tamamlanmış ve deney katılımcılarından iki farklı kavanozun içine konulan bisküvileri değerlendirmeleri istenmiştir. Bir kavanozda 10, diğerinde sadece iki tane bisküvi vardır. Bisküvilerin kalitesi birebir aynı olmasına rağmen az bisküvi olan kavanozdaki daha yüksek bir değere alıcı bulur. Bu sonuç, bizim az olana verdiğimiz yanıttır.

Daha az her zaman daha değerlidir. Bu sınırlı ama daha değerli ürünü kaybetme fikri hemen herkesi harekete geçirmek için yeterlidir. Aciliyeti vurgulayan sihirli kelimeler; şimdi, acele, sınırlı sayıda, tükeniyor, çabuk, benzersiz fırsat, son tarih, son şans.

Satış ve Pazarlama ’nın Sihirli Kelimeleri , en iyi pazarlama teknikleri, en iyi satış teknikleri, fırsatbull

Ayrıcalık Unsuru İçeren İfadelere Yer Vermek

Herkes özel olma fikrinden hoşlanır. Popüler bir kulüp veya mekânın üyeliği ya da özel marka logolu ürünleri kullanmak insanlara kendilerini elit bir gruba ait hissettirecek bir satış politikasıdır. Satış içeriğinize “ayrıcalıklı” unsurlar eklemek, ürünün değeri konusundaki farkındalığı büyük ölçüde artırır. Benzersiz bir ürün veya hizmete sahip olma ayrıcalığı, yalnızca birkaç kişinin keyif alabileceği daha yüksek bir sosyal statüyü işaret eder.

Özel ürünlere sahip olma dürtüsü ile satışları artırmak için satış içeriklerine; sadece üyeler, davetiye isteyin, sadece abonelere/ mevcut müşterilerimize özel, sınırlı sayıda, üye girişi gerektirir gibi ifadeleri kullanmak oldukça etkilidir.

Müşteriye Güven Vermek

Satış oranının düşmesinin ana sebeplerinden biri güven kısmı ile ilgili konudur. Günümüzde satış odaklı çok fazla site vardır ve bu tüketicilerin hangisinin güvenilir hangisinin olmadığının belirlenmesi zordur. Bu nedenle, belirli bir güven göstergesine sahip olmak, potansiyel müşteri sayısını arttıracak bir unsurdur.

Alışveriş fırsatlarını keşfetmek için lütfen https://www.firsatbull.com/firsatlar-indirimler-kampanyalar-kuponlar/ sayfasını ziyaret ediniz.

Hiç şüphe yok ki çeşitli kaşeler, garantiler veya sertifikalar güven inşa etmenin temel unsurlarıdır. Bu nedenle, itibarınızı artırmak ve güvenilir bir marka olduğunuzu ispatlamak için satış içeriğinize;

• Ömürlük
• Garanti
• Onaylı
• Güvenilir
• Risksiz
• Kanıtlanmış
• Güvenli
• Emniyetli
• Para iadesi garantili
• Orijinal ürün gibi ifadelere yer vermelisiniz.

İnsanlara İsmi ile Hitap Etmek

İnsanların en sevdiği kelime kendi adıdır. İyi satış metni her zaman bir kişi için hazırlanmalıdır. Tüketiciler sıradan insanlar gibi olmak istemez. Kendilerini değerli hissetmek ister. Araştırmalar, kendi isminizi duymanın beyin eylemine neden olacağını ve hedef kitlenin duyulana daha iyi odaklanmasını sağlayacağını göstermiştir.

Satış ve Pazarlama ‘da İkna Edici Kelimeler Kullanmak

Birinin herhangi bir konuda harekete geçmesini istiyorsanız, bunu neden yapması gerektiğini açıklamanız gerekir. Örneğin bir markette sıra bekliyorsunuz, arkanızdaki biri sizden sıranızı istedi ve ekledi “çünkü çocuğum evde tek başına beni bekliyor” dedi. Ne hissedersiniz öyle bir durumda? Büyük ihtimalle, duygularınızı harekete geçirerek empati yapardınız. Dolayısıyla ikna olurdunuz. “Çünkü” kelimesinin insanları harekete geçirmesinin altında güçlü iki ana neden vardır. Birincisi mantıksallık ilkesi gereği ile hareket etmek söz konusu. İkincisi ise duyguları da harekete geçiriyor olması.

Kendinize Has Sihirli Satış Kelimeleri Listesi Oluşturun

Etkili bir satış ve pazarlama kampanyası oluşturmak, özellikle günümüzde artan rekabetle birlikte, ürün satışlarınızı artırmak ve potansiyel müşterileri satın almaya yönlendirmek için, siz de kendi firmanız için sihirli bir kelime dağarcığı oluşturmalısınız.

FırsatBull hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için https://firsatbull.com/firsatbull-hakkinda/ sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Görüşleriniz bizim için önemlidir.

Cevap Yaz

FırsatBull
Logo
Üyelik sistemi henüz aktive edilmemiştir. Üyelik için lütfen bizimle irtibata geçiniz.
Compare items
  • Total (0)
Compare
0