fbpx

Youtube Ne Kadar Kazandırıyor?

Giderek daha fazla insan YouTube‘un potansiyelini fark ettikçe, YouTube’da para kazanmak çok daha yaygın hale geldi. Bununla birlikte, kullanıcıların YouTube’dan para kazanmayla ilgili hala birçok sorusu var ve bunlardan en yaygın olanı YouTuber’ların gelir potansiyeli. Çoğu insan “Bir YouTuber ne kadar kazanıyor?” diye merak ediyor. Veya diğer birçok sorunun yanı sıra “YouTube görüntüleme başına ne kadar ödeme yapıyor?”

Bir YouTuber Milyon Görüntüleme Başına Ne Kadar Kazanıyor?

YouTuber’ların gelirini anlamak için, kullanıcıların YouTube’dan nasıl para kazandığını anlamak önemlidir. YouTuberların para kazanmasının birkaç yolu vardır.

İndirim kuponu ve indirim kodu fırsatları için lütfen https://www.firsatbull.com/firsatlar-indirimler-kampanyalar-kuponlar/ sayfasını ziyaret ediniz.

YouTube İş Ortağı Programı

YouTube Adsense, kullanıcıların YouTube videolarından para kazanmasının en yaygın yollarından biridir. YouTube ile para kazanmanın birçok yolu olmasına rağmen, Google veya YouTube’dan para kazanmanın tek yolu budur. Google, gelir elde etmek için You Tube videolarınızda reklam gösterir. Toplam reklam gelirinde, YouTube %45 indirim sağlayacak ve kalan %55 komisyonu ödeyecektir.

YouTuber’ların Adsense’den elde ettiği geliri tam olarak bilmek zordur. Bunun nedeni, YouTuber’ların gelirinin büyük ölçüde değişmesidir, çünkü reklam geliri birden çok faktöre bağlı olarak değerlendirilir. Sonuç olarak, geleneksel bir reklam alanı kiralayarak kazanabileceğiniz kârın birkaç faktöre bağlı olması gibi, YouTube Reklamcılığı üzerinden elde edilen gelir de birçok faktöre bağlıdır.

YouTube Kazancını Etkileyen Faktörler Nelerdir?

1. Trafiğinizin Yeri

Genellikle ABD ve İngiltere’den trafik, Hindistan, Güney Afrika gibi ülkelerden gelen trafiğe kıyasla daha yüksek Tıklama Başına Maliyet (TBM) alır. Bu nedenle, aynı sayıda görüntüleme için, aynı Tıklama Oranı (TO) kabul eden YouTube, ABD ve İngiltere’den daha fazla trafik kazanacak ve YouTube, size daha fazla para ödeyecektir.

2. Videonun Nişi

YouTube genellikle reklamları, izledikleri videoya bağlı görüntüleyenlere gösterir. Dolayısıyla, videonun nişi, Tıklama Başına Maliyete karar veren diğer önemli bir faktördür. Teknoloji ile ilgili videolar genellikle siyasi ve haber videolarından daha yüksek TBM alır.

FırsatBull olarak sizlere en iyi kazanç kapılarını göstermeye çalışıyoruz. https://www.firsatbull.com/ adresini takip ederek yeni fikirlerden ve fırsatlardan haberdar olabilirsiniz.

3. Reklamların Türü

YouTube’da çeşitli reklam türleri görüntülenir. Görüntülü reklamlar, tıklama başına ödeme yaparken, TrueView reklamları görüntüleme başına size para kazandırır. Bazı reklamlar kullanıcılar tarafından atlanabilir ve bazıları atlanamaz. Atlanabilir reklamlar, atlanırsa reklam verene ücretlendirilmez ve kullanıcı reklamı tıklamadıkça hiçbir şey kazanmazsınız.

4. Tıklama Oranı (TO)

Kazançlarınız, tıklama başı maliyet reklamındaki videonun tıklama oranına da bağlı olabilir. Tıklama Oranı daha yüksek olursa, ödeme oranları da o nispette iyi olur.

5. Kitleyi Elde Tutma

Google ve YouTube, kaliteli videoları ön plana çıkarmayı sever. Bu nedenle, kullanıcı videoyu izlemeyi bitirirse, bu videonun içeriğinin iyi olduğunu gösterir, bu nedenle video bir dahaki sefere daha yüksek bir TBM reklamı gösterilir. Böylelikle, görünümün süresi uzadıkça, daha fazla reklam kullanıcıya gösterilir ve daha yüksek gelir elde edilir.

6. Abone Sayısı

Elbette ki milyonlarca abonesi olan bir YouTube kanalı, hiç veya çok az abonesi olmayan yeni bir You Tube kanalına kıyasla daha iyi TBM ve TÜFE reklamları alacaktır.

Teknoloji alanında sizleri bekleyen fırsatları hemen yakalamak için https://www.firsatbull.com/teknoloji sayfasını inceleyebilirsiniz.

YouTube Adsense Kazanç Tahminleri

İşinizle ilgili finansal bilgileri bilmeden işinizi planlayamazsınız. Bu sebeple bazı istatiksel verilerle hesaplamalar yapmak gerekir. Veriler ortalama olarak, bir TBM’nin hem TBM hem de TÜFE reklamlarıyla 1000 görüntüleme başına 3 ila 10 ABD doları kazanabileceğini ortaya koymaktadır. İşte asıl soruya verilen cevap, 1 milyon görüntüleme için, YouTube’daki toplam gelir;

3-10 ABD Dolar * 1000 = milyon görüntüleme başına 3.000 ila 10.000 $ olacaktır.

Sponsor Videolar Nedir?

YouTube AdSense programının bu kadar başarılı olmasının nedeni YouTube’un pazarlama için en güçlü araçlardan biri olmasına bağlıdır. Pek çok insan reklamı görüntülemekle ilgilenmez, bu da reklamın atlanmasına veya reklama hiç dikkat edilmemesine neden olur. Bu nedenle markalar, sponsorlu videolar oluşturmak için bir You Tube kanalına ödeme yaparak daha iyi bir yaklaşım benimseyebilir.

Markalar genellikle ürün lansmanları, mağaza açılışları veya benzer etkinliklerle ilgili bir video oluşturmak için YouTube çalışanlarıyla iletişime geçer. Bazı markalar da You Tube kanallarını destekler. Bunun karşılığında YouTuber, ürünlerini takipçilerine önererek ürünlerini tanıtmak zorunda. Örneğin, yemek pişirme ile ilgili bir YouTube kanalı, kanal sahibi aynı şeyi kullandığı için kamerayı belirli baharatlara veya diğer pişirme ürünlerine odaklayabilir. Video görüntülemeleriniz bir milyarı geçmiyorsa, sponsorlu içerik alamayabilirsiniz. Yönetseniz bile, dar bütçelerle daha küçük markalardan temin edebilirsiniz.

YouTuber Olmak Ya Da Olmamak, fırsatbull, youtube, youtuber, youtuber nasıl olunur, youtuber ne kadar kazanır

YouTuber Ne Kadar Para Kazanır?

YouTuber’in yaptığı para miktarı, viral videolar oluşturma yeteneğine bağlıdır. Bazı kullanıcılar tek bir kuruş kazanamazken, diğerleri binlerce dolar kazanabilir.

YouTuber Olmak Ya Da Olmamak konulu yazımızı https://www.firsatbull.com/youtuber-olmak-ya-da-olmamak/ sayfasından inceleyebilirsiniz.

YouTube Abone Başına Ne Kadar Ödüyor?

YouTube, abone başına size ödeme yapmaz. Videonuzun aldığı sayı görüntülemeleri için size ödeme yapar. Bir kullanıcı kanalınıza abone olursa, bu, kullanıcının videonuzu izlemekle ilgilendiği anlamına gelir, bu nedenle yeni videonuzu görme olasılığı yüksektir. Dolayısıyla, abonelerinizin % 10’u yeni videonuzu görse bile, arama motorlarından, YouTube aramalarından ve sosyal medyadan organik olarak elde edeceğinizin dışında bu % 10’luk abonelerden görünümler alırsınız.

YouTube Ödemeleri

YouTube ödemenizi yalnızca 100 ABD Dolarına ulaştığında size ödeme yapar. Bu yüzden 100 $ ‘a ulaşmanız gerekiyor (100 $ x 1000 görüntüleme) / (3 ila 10 $) = Yaklaşık. 10.000 ila 34.000 görüntüleme. Dolayısıyla, en az 34.000 görüntüleme aldığınızdan eminseniz YouTube kanalınızı başlatmayı düşünebilirsiniz.

Facebook, Instagram, YouTube ve TikTok ‘tan para kazanma yolları hakkında daha fazla bilgi için mutlaka https://firsatbull.com/ ‘u takip etmelisiniz!

Görüşleriniz bizim için önemlidir.

Cevap Yaz

FırsatBull
Logo
Üyelik sistemi henüz aktive edilmemiştir. Üyelik için lütfen bizimle irtibata geçiniz.
Compare items
  • Total (0)
Compare
0