fbpx

YouTuber Olmak Ya Da Olmamak!

Aklınızda herhangi bir soru mu var, cevaplar mı arıyorsunuz, ilgi alanlarınız hakkında daha fazla şey mi öğrenmek, yoksa sadece eğlenmek mi istiyorsunuz? Tüm bu isteklerinizi YouTube’da bulabilirsiniz. Google‘dan sonra en büyük ikinci arama platformu olan YouTube için içerik üretmeyi planlıyorsanız, öncelikle, YouTuber olma adımlarını bilmeli ve plan bir şekilde hareket etmelisiniz. Günümüzde popüler olan mesleklerden biri de YouTuber olmaktır. Yüksek bir kazanç kapısı olmasından dolayı İşkur bu konuda bir kurs bile açmıştır.

En güzel farklı para kazanma yolları hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için mutlaka https://firsatbull.com/ ‘u takip etmenizi öneririz.

Nasıl YouTuber Olunur?

1- Kanalınızda İçerik Üretmek İstediğiniz Konuyu Bulun

Herhangi bir konuda içerik oluşturabileceğiniz bir YouTube kanalı açmak için; yetkin olduğunuz ve izleyicilerin sizi zevkle takip edebileceği bir konu seçmelisiniz. Diğer bir deyişle, youtuber olarak takipçilerinizi bilgilendirmek için oluşturduğunuz video konusu ilginizi çekmelidir. Eğlenmek ve ilginç içerikler oluşturmak için bir YouTube kanalı açmayı planlıyorsanız, belirli bir tema ayarlamanıza gerek olmayabilir. Örneğin, müzikle ilgileniyorsanız, “Albüm İnceleme” konulu bir kanal açabilirsiniz. YouTube’da makyaj, mutlu yaşam, oyunlar ve doğaüstü olaylarla ilgili içerikler daha çok rağbet gördüğünden, bu konularla ilgi paylaşımlarınız daha çok takipçi kazanmanızı kolaylaştırır.

2- Kısa ve Çarpıcı Bir İsim Seçin

Çektiğiniz videodaki temaya göre kanal adını uygun, kısa, net ve dikkat çekici, akılda kalan bir isim seçmelisiniz. Bu nedenle, doğru adı seçebilmek için önce kanalınızın içerik planlamasını doğru bir şekilde yapın. Bu konudaki özgünlük ve yaratıcılık youtuber olmak isteyenleri bir adım öteye taşır.

3- Youtube Üzerinden Bir Kanal Açın

İçeriğe ve isme karar verdikten sonra, Google hesabınızı oluşturun ve bir kanal açın. Youtuber profil fotoğrafınız ve arka plan fotoğrafınızın net olmasına dikkat edin.

YouTuber Olmak Ya Da Olmamak, fırsatbull, youtube, youtuber, youtuber nasıl olunur, youtuber ne kadar kazanır

4- Video Çekeceğiniz Alanı ve Gerekli Aletleri Edinin

İlk başta bu işe yatırım yapmayabilirsiniz. Başta bir bilgisayar ve mikrofon işinize yarayabilir. Telefonunuzdan bile HD videolar çekmek için faydalanabilirsiniz.

Seyahat blogu gibi sabit olmayan bir kanal açmayı planlıyorsanız ve kamera karşısına geçecekseniz videoyu çekmek istediğiniz alanı belirlemelisiniz. Evde çekim alanı olarak bir alan belirleyebilirsiniz. Evde çekim yapmak istediğiniz yerin iyi ışık aldığına dikkat edin. Ayrıca, ışık oranını artırmak için ayna kullanabilirsiniz. Video çekerken arka plan rengiyle kontrast oluşturan kıyafetler seçerseniz görsel olarak daha net bir görüntü oluşturursunuz.

İndirim kuponu ve indirim kodu fırsatları için lütfen https://www.firsatbull.com/firsatlar-indirimler-kampanyalar-kuponlar/ sayfasını ziyaret ediniz.

Peki videoyu çekmek için ne kullanmayı planlıyorsunuz? Bilgisayarınızın ve cep telefonunuzun kamerasından yardım alabilirsiniz. Kamera önünde olmak istemiyorsanız, yani düzenlemekte olduğunuz videoya sadece harici ses eklemek istiyorsanız, kayıt yapmanıza yardımcı olması için minyatür bir mikrofona ihtiyacınız olabilir.

5- Youtube Algoritması ile İlgili Bilgi Edinin

YouTube, milyonlarca içeriğe sahip en yaygın kullanılan arama motorlarından biridir. Bu nedenle Youtube sizi sevmeli ve sizi öne çıkarmalı. Bunun için SEO ile uyumlu bir başlık ve açıklama girin.

6- Kanalınıza Düzenli Olarak Video Yükleyin

YouTube’un sizi ciddiye alması ve izleyicilerin sizi takip etme konusunda heyecanlanması için videoları düzenli olarak yükleyin. Yüklediğiniz videonun ses ve görüntü kalitesinin iyi olmasına özen gösterin. İçeriği aceleye getirmeyin. Mümkünse aynı gün ve aynı saatte yükleyin.

7- Diksiyonunuzu Geliştirin

Videonuzun kalitesi ne olursa olsun konuşmanız anlaşılmazsa seyirci sizden sıkılacak ve izlenme süreniz kısalacaktır. Konuyu düşük seviyeli cümleler yerine, kısa ve öz olarak aktarın. Bunu yaparken samimiyetten vazgeçmeyin.

8- Dünyayı Takip Edin

Sadece kendi işinize odaklanmayın, dünyada neler olduğuna ve neler konuşulduğuna bakın. Rakiplerinizi takip edin. Farklı konulara odaklanın. Google Trendler size popüler içerik hakkında bilgi sağlayacaktır.

YouTuber Olmak Ya Da Olmamak, fırsatbull, youtube, youtuber, youtuber nasıl olunur, youtuber ne kadar kazanır

9- Yorumları Dikkate Alın

Videoyu yükledikten sonra, insanlardan videoya yorum yapmalarını isteyin. Açıklama bölümünü doldurun ve hatta videoyu sonlandırmak için sorular sorarak sohbeti sürdürmeye çalışın. Mümkünse her kişiye ayrı ayrı cevap verin ve standart cümleler kullanmaktan kaçının. Sizi takip edenlere, onları önemsediğinizi ve onların fikir ve önerilerine değer verdiğinizi bildirin.

Daha fazla kazanç fırsatları hakkında haberdar olmak için FırsatBull’u takip edebilirsiniz. FırsatBull instagram adresi: https://www.instagram.com/firsatbull/

10- Abone Sayınızın Artması İçin Sabırlı Olun

Youtuber olmak aslında biraz sabır gerektiren bir uğraştır. Birincisi, binlerce görüntü elde etmek zordur. Başlangıçta yayınladığınız videoyu tüm sosyal medya hesaplarında paylaşın. Eşinize ve arkadaşlarınıza haber verin ve onlardan yardım alın. Seçili videoları düzenleyin. Ve göz alıcı temalar kullanmayı unutmayın.

11- Adsense Hesabı Açın

Artık youtuber olarak yüzlerce beğeni aldınız. Kanalınız daha fazla izleyici çekmeye başladı. Bir sonraki adımda Google’da bir Adsense hesabı açabilirsiniz. Bu sayede, kontrollü olarak reklam yayınlama olanağı ile para kazanabilirsiniz.

12-Sosyal Medyanın Yardımıyla Kanalınızın Reklamını Yapın

İlk videoyu kanalınıza yükledikten sonra, bildirimi yayınlamanın zamanı geldi. Instagram, Twitter ve Facebook gibi platformlarda içerik yayınlayabilir ve arkadaşlarınızdan paylaşmalarını isteyebilirsiniz.

Facebook, Instagram, YouTube ve TikTok ‘tan para kazanma yolları hakkında daha fazla bilgi için mutlaka https://firsatbull.com/ ‘u takip etmelisiniz!

Görüşleriniz bizim için önemlidir.

Cevap Yaz

FırsatBull
Logo
Üyelik sistemi henüz aktive edilmemiştir. Üyelik için lütfen bizimle irtibata geçiniz.
Compare items
  • Total (0)
Compare
0