fbpx

FırsatBull Hakkında

İndirimlerin Adresi

FırsatBull Hakkında

İngiltere merkezli GO TO THE MOON teknoloji firması bünyesinde geliştirilen mobil uygulamalar ve web tabanlı projeler kapsamında 2020 yılı sonbaharında Türkiye’de faaliyetine başlayan FırsatBull, adından da anlaşılacağı üzere, en yalın hali ile bir fırsat ve kupon sitesidir.

Projeyi kısaca özetlemek gerekirse, alışveriş tabanlı bir sosyal network platformu oluşumundan bahsedildiği söylenebilir. Sektörde bulunan diğer fırsat ve kupon sitelerinin alt yapılarında bulunan yapay zekâ teknolojilerinin karşısına, elektronikten gıdaya, ofis malzemelerinden kozmetiğe her türlü ürün ile ilgili gerçek kullanıcıların bireysel tecrübelerinin koyulduğu, Türkiye dijital pazarı için oldukça taze bir model olarak faaliyetlerini yürütmektedir.

Gerçekleştirilen agresif giriş ve güçlü ekip çalışması ile kısa süre içerisinde oldukça geniş bir kitleye ulaşmıştır ve günden güne yükselen bir trafikle, planlamalar ve beklentilerle doğrusal bir korelasyon içerisinde potansiyelini artırmaya devam etmektedir.

Aynı proje, yine aynı şirket bünyesinde Türkiye’de FırsatBull.com, Amerika Birleşik Devletlerinde dealsbull.com, İngiltere’de dealsbull.co.uk adreslerinde eş zamanlı olarak devam etmektedir.

FırsatBull, sade ve kullanıcı dostu bir ara yüzde, tüketim kategorileri başta olmak üzere, ücret, üretici ve benzeri, gereksinim duyulacak tüm gruplandırmaların bulunduğu bir platformdur. Ürün ve üretici farkı gözetmeksizin, tüm perakende ürünlerine yer verilen bu platformu diğer fırsat sitelerinden ayrıştıran ve öne çıkaran en önemli özellikleri şu şekilde özetlenebilir:

– Ürün/fırsat paylaşımlarının gerçek tüketiciler tarafından yapılıyor olması.

– Bu yolla alışveriş tabanlı yeni bir sosyal network platformu oluşumuna imkân veriyor olması.

– Sitenin kullanıcılar ile bir kazan-kazan modeli ile çalışıyor olması.

FırsatBull İşleyişi

FırsatBull’un 2 temel prensibinden birincisi, tüketicilerin her birisinin eş zamanlı ulaşamayacakları indirimli ürünler ve fırsatların gösterimini gerçekleştirmektir. Diğeri de bir alışveriş topluluğu oluşturarak, firmalar ve ürünlerle ilgili olumlu/olumsuz kişisel tecrübelerin hızlıca paylaşılmasını sağlamak ve keyifli tüketim tecrübesi elde edilmesine yardımcı olmaktır.

Sitede yayınlanan ürünler kullanıcıların gerçek tecrübeleri ile oylanmaktadır. Bununla, diğer tüketicilere ürün ile ilgili pratik bir ön bilgi ve karşılaştırma imkânı sağlanması amaçlamaktadır. Kullanıcılar, sitede yer verilen ürünlere tıkladığında asıl satıcıya yönlendirilir ve alışverişinizi orijinal platform üzerinden gerçekleştirirsiniz.

Her bir ürün, siteye kayıtlı ve onaylanmış kullanıcılar tarafından yüklenmekte ve editör ekibinin kontrolünden geçtikten sonra paylaşılmaktadır. Kullanıcılar kendi profilleri ile diğer alışveriş sitelerinde ve kurumsal web sayfalarında satışa sunulan ürünlerin linkini paylaşarak topluluğun bir parçası olurlar. Ve söz konusu link bu kullanıcı profili ile yayınlanır. Bu yöntemle, topluluk içinde yer alan kişiler ilgi alanlarına bağlı olarak düzenleyecekleri takip listeleri üzerinden kendi network’lerini oluşturabilirler.

Topluluk, paylaşılan ürünü kendi tecrübelerine bağlı olarak değerlendirir ve verilen fiyatın diğer kullanıcıların ve tüketicilerin tecrübelerine bağlı olarak uygun bir fiyat aralığında olup olmadığına dair bir geri dönüş verilmesi basit ve etkili bir şekilde sağlanır. Yine bu noktada, site kurallarına aykırı ya da tüketiciyi yanıltmaya yönelik girişimler editörler tarafından engellenir.

FırsatBull, hızlı ürün akışı ve yoğun tüketici trafiği ile, kişiler nezdinde olduğu kadar firmalar açısından da göz ardı edilemeyecek bir platform sunmaktadır. Akış içerisinde, kampanyalar ve indirimli ürünler ile birlikte gösterim sağlamak isteyen firmalar reklam/sponsorlu içerik kapsamında yapılacak anlaşmalar çerçevesinde platformda yerlerini alırlar. Sponsorlu ürün paylaşımları, anlaşma içeriğinde belirlenecek sıklıklarda, Google ad ve kullanıcı davranışlarına bağlı olarak kullanıcılara gösterilir.

En Ucuzunu Aramaktan Kurtul İşte FIRSATBULL!

FırsatBull
Logo
Üyelik sistemi henüz aktive edilmemiştir. Üyelik için lütfen bizimle irtibata geçiniz.
Compare items
  • Total (0)
Compare
0