fbpx

Ickabog – J.K. Rowling

Fırsat Sıcaklığı+342
24,50 38,00 FIRSATI YAKALA
Fırsat Sıcaklığı+342
24,50 38,00 FIRSATI YAKALA

Ickabog – J.K. Rowling
Etrafına dehşet saçan bir canavar ve her şeye rağmen umudunu asla kaybetmemek üzerine müthiş bir macera.

İki at kadar büyük.
Gözleri ateş topu gibi parlıyor.
Uzun, jilet gibi keskin pençeleri var.
Ickabog geliyor…

Bir zamanlar Kornukopya Krallığı dünyanın en mutlu yeriydi. Bir sürü altını, hayal edebileceğiniz en zarif bıyıklara sahip bir kralı ve yediğinde insanı mutluluktan dans ettirecek kadar nefis yiyecekler sunan kasapları, pastacıları ve peynircileri vardı.
Her şey mükemmeldi – tabii efsaneye göre korkunç canavar Ickabog’a ev sahipliği yapan Kuzey’deki çamurlu ve sisli Bataklık Diyarı dışında. Ickabog’un çocukları terbiye etmek için onları korkutmak amacıyla anlatılan bir efsaneden başka bir şey olmadığını aklı başındaki herkes bilirdi. Fakat efsanelerin tuhaf bir yanı vardır, bazen kendi kendilerine can bulurlar.
Bir efsane çok sevilen bir kralı tahtından edebilir mi? Bir zamanlar refah içindeki bir ülkeye diz çöktürebilir mi? Peki bir efsane iki cesur çocuğu hiç istemedikleri, hatta akıllarının ucundan dahi geçmeyen bir maceraya sürükleyebilir mi?

Cesur olduğunuzu düşünüyorsanız eğer, bu kitabın sayfalarını çevirin; gerçeğin, umudun ve arkadaşlığın gücünün her şeyin üstesinden gelebileceğine dair, yaşayan en iyi hikâyecilerden birinin kaleminden yepyeni, nefes kesen bir masal keşfedeceksiniz.
J.K. Rowling 1997 ile 2007 yılları arasında yayımlanan, yedi kitaptan oluşan “Harry Potter” serisinin yazarı olarak tanınır. Harry, Ron ve Hermione’nin oldukça popüler olan Hogwarts maceraları dünya çapında 500 milyondan fazla satmış, 80’den fazla dile çevrilmiş ve gişe rekorları kıran sekiz sinema filmine uyarlanmıştır.
J.K. Rowling, Britanya İmparatorluk Nişanı ve çocuk edebiyatına katkılarından ötürü Onursal Liyakat Nişanı da dahil olmak üzere aralarında Fransa Légion d’Honneur Nişanı, İspanya Asturias Prensi Ödülü, Danimarka Hans Christian Andersen Ödülü ve Robert F. Kennedy Ripple of Hope Ödülü’nün de bulunduğu birçok ödül almıştır.
J.K. Rowling, Volant adındaki hayır vakfı aracılığıyla birçok hayır işine destek olmuştur, ayrıca çocuklar için kâr amacı gütmeyen uluslararası bir yardım kuruluşu olan Lumos’un kurucusu ve başkanıdır; Lumos çocukların kurumlara yerleştirilmelerine son vermeyi amaçlar ve çocukların sevgi dolu, güvenli ortamlarda büyümeleri için küresel çapta çalışmalar yürütür.

Görüşleriniz bizim için önemlidir.

Cevap Yaz

FırsatBull
Logo
Üyelik sistemi henüz aktive edilmemiştir. Üyelik için lütfen bizimle irtibata geçiniz.
Compare items
  • Total (0)
Compare
0