fbpx

Kumtoys Filografi Sanatı

Fırsat Sıcaklığı+342
21.57 44.49 FIRSATI YAKALA
Fırsat Sıcaklığı+342
21.57 44.49 FIRSATI YAKALA

Kumtoys Filografi Sanatı

Orta Doğu’da doğup tüm dünyaya yayılmış olan filografi sanatı, çocuk ve yetişkinlerin keyifli vakit geçirmesini ve el becerilerinin gelişmesini sağlıyor. Tahta üzerinde çivi ve teller yardımıyla farklı motif ve desenlerin oluşturulması olarak tanımlanan filografi, hayal gücünün gelişmesine de katkı sağlıyor. Filografi sanatında renkli tellerle farklı örme teknikleri kullanılarak isteğe göre hat yazıları, şekiller, çiçekler, hayvanlar ve çizgi karakterler gibi desenler ahşap panolara işleniyor. Kumtoys filografi sanatı, çocuk ve gençlerin filografi tekniğini öğrenmesini kolaylaştıracak şekilde tasarlanmış olup ihtiyaç duyulan tüm materyalleri bir arada sunuyor. Kumtoys filografi seti, ahşap zemin üzerinde motif işaretli şekilde geliyor. Filofrafi setinin içinde işaretli motifin içinin doldurulması için çok sayıda renkli filografi ipi ve yeterli sayıda çivi yer alıyor.

El Becerilerini Geliştirmenin Keyifli Yolu

Çocuk ve gençlerin el becerisi kazanmasını sağlıyor.
Hayal gücünü geliştiriyor.
Çocukların dijital oyun bağımlılığını azaltarak günlük hayata yönelmesine katkı sağlıyor.
Çocuklara estetik bakış açısı kazandırıyor.
Çivi çakma faaliyeti stresi azaltarak terapi etkisi sağlıyor.
Ek Özellikler

23×33 cm ebatlarında 8 mm kalınlığında motif işaretli ahşap zemin
Farklı renklerde filografi teli
Yeterli miktarda filografi çivisi
Kuş motifli
9+ yaş için uygun
Kumtoys Filografi Sanatı Yapımı

Kumtoys filografi seti, çocukların bu sanatı öğrenip uygulamasını kolaylaştıracak materyalleri içermekte olup iyi bir başlangıç seti olarak kabul ediliyor. Kumtoys filografi setinde, çivilerin çakılmasını kolaylaştıracak şekilde işaretli ahşap zemin, çok sayıda renkli tel ve çivi yer alıyor. Ahşap tahta üzerine çiviler çakılarak deseni ortaya çıkardıktan sonra ipleri, çivilerin etrafından örerek desenlerin içi dolduruluyor. Filografi yaparken kutu içeriğine ek olarak çekiç, çivi çakma aparatı ve olası hataları düzeltmek için kargaburun kullanılıyor.

Filografi, Ortadoğu’da doğmuş ve Avrupa’dan uzak doğuya kadar yayılmış çivi ve telin maharetli ellerde şekillendiği bir el sanatıdır. Çivilerin arasından tellerin geçirilmesi ile objelere estetik görünüm kazandırılması işlemi olarak tanımlanan filografi de, belli örgü teknikleri kullanılarak hat yazıları, simetrik desenler, amblemler, çiçekler ve çizgi film karakterleri panolar haline getirilebiliyor. İçindekiler: Filografi ipliği Yeterli miktarda filografi çivisi 23 x 33 cm Ebatlarında ahşap zemin

Görüşleriniz bizim için önemlidir.

Cevap Yaz

FırsatBull
Logo
Üyelik sistemi henüz aktive edilmemiştir. Üyelik için lütfen bizimle irtibata geçiniz.
Compare items
  • Total (0)
Compare
0